GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ VE GENEL BAŞKAN DANIŞMANIMIZDAN DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NDE BÜYÜK SAHA ÇALIŞMASI

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Süleyman Doğan ile  Genel Başkan Danışmanımız  Fadlı  Erdem  Dicle  Üniversitesi’nde geniş kapsamlı  örgütlenme çalışması  yaptılar, Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç’u ziyaret ettiler,  üyelerimiz ve Dicle  Üniversitesi sağlık işçileri ile bir araya geldiler.

REKTÖR KARAKOÇ’A ZİYARET

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Süleyman Doğan, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem ve Diyarbakır Teşkilat Mensuplarımızdan oluşan Sendikamız Heyeti,  Dicle  Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mehmet Karakoç’u makamında ziyaret ettiler.

Sendikamızın Türkiye geneli  üniversite  örgütlenme çalışmaları, Dicle  Üniversitesi’nde görev yapan sağlık  işçileri ve üyelerimizin  çalışma koşulları, sorunları ve  Sendikal  çözüm önerilerimizin  görüşüldüğü ziyarette, Genel Başkan Yardımcılarımız Rektör Karakoç’a bilgi verdiler.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç da,  Öz Sağlık İş Sendikası Heyetinin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtirken,  çalışanların memnuniyetini önemsediklerini,  verimli çalışma ve iş barışı açısından sendikal önerileri dikkate alacaklarını söyledi.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Süleyman Doğan ile  Genel Başkan Yardımcımız Fadlı  Erdem ve teşkilat mensuplarımız  Üniversite hastanesinde geniş kapsamlı örgütlenme çalışması yaptılar.

Bütün birimleri tek tek ziyaret ederek hem üyelerimiz hem de diğer çalışanlarla bir araya gelen heyetimiz,  sağlık işçilerinin sorunlarını dinledi, sendikamızın diğer üniversitelerde yapmış olduğu çalışmalardan örnekler verdiler.

Gerek hastane birimlerinde,  gerekse de hastane bahçesi  ve dinlenme  alanlarında Sendikamız heyetine büyük  ilgi  gösteren Dicle  Üniversitesi  sağlık  işçileri, Sendikamızın üniversitelerde yapmış olduğu kazanımlı  toplu  iş sözleşmeleri hakkında bilgi  aldılar, özlük haklarına ilişkin yaşadıkları  sorunlarla ilgili görüş sordular.

Sendikamızın Türkiye geneli üniversite örgütlenmeleri bütün hızıyla devam ederken, Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde gerçekleştirilen örgütlenme çalışmalarında sona yaklaşıldı.