GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET SERT, 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN 6 NCI YIL MÜNASEBETİYLE AÇIKLAMALARDA BULUNDU…

 

15 Temmuz Kara Gece, Hain Darbe Girişimi”

Genel Başkan Sert; “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) 15 Temmuz 2016 günü ülkemiz tarihinin en acımasız darbe girişimine kalkıştı. Ülkemiz adına “çok kara bir gün” olarak tarihe geçen o günde

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ordumuzun kahraman evlatları ve vatansever Yüce Türk milletinin inançlı, kararlı ve gayretli çalışmaları sonucu darbe girişimi 16 Temmuz 2022 günü saat: 20:02’de bertaraf edildi.

“15 Temmuzu Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız. Vatana  Göz Diken Hainlere Karşı Her Zaman Demokrasinin ve Devletimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”

Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6’ncı yılındayız. Bu vesile ile Öz Sağlık-İş Sendikası  olarak 15 Temmuz gecesi hayatlarını feda eden şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize, gazilerimize ve bu direnişe katılan yüce milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. 6 yıldır her 15 Temmuz yıldönümünde çeşitli etkinliklerimizle 15 Temmuzu unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız düsturuyla hareket ederek bu anlayışımızı sürdürüyoruz.

Kimden ve nerden gelirse gelsin, milletimizin birlik ve bütünlüğüne, devletimizin bekasına yönelik her türlü darbe, kalkışma ve tehditte demokrasinin, devletimizin ve seçilmiş hükümetimizin yanındayız” dedi.

“15 Temmuz Gecesi Başta  112 Ekiplerimiz Olmak Üzere Tüm Sağlık Personeli Kahramanlık Destanı Yazdı, Başlarına Silah Dayanmasına Rağmen 112 Ekiplerinin Mücadelesi Durmadı…”

Sert; 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık-İş Sendikamızın kahraman üyeleri ilk andan itibaren meydanlarda toplanarak hain terör örgütüne karşı güçlü bir mücadele vermiş ve üyelerimizden 4 Şehit ve 100’e yakın gazi verdik.

15 Temmuz  gecesi başta 112 ambulans şoförleri ve 112 ekipleri olmak üzere kahramanlık destanı yazan Öz Sağlık-İş üyelerinin vatan, millet ve demokrasi sevdalarının kahramanlıkları tarihe altın harflerle kazındı.

Hain kalkışmanın olduğu gece tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları büyük bir kahramanlık destanı yazmışlar, tepelerine yağan bombalara, mermilere, başlarına dayanan silahlara rağmen görevlerini yerine getirmek için bir an bile tereddüt etmediler.

Öz Sağlık İş Sendikamızın kahramanları o gece sabaha kadar, görevde olsun olmasın işlerinin başına koşmuşlar büyük fedakarlık göstererek kendilerine verilen talimatları, görevleri canlarını hiçe sayarak yerine getirdiler.

O gece kendi canlarını hiç tereddüt dahi etmeden ortaya koyarak, can kurtarmak için zamanla yarışıp büyük bir mücadele veren bu kahramanlar, demokrasi tarihimize de altın harflerle yazılacak bir öykünün kahramanları olmuşlardır. Hepsini yeniden tek tek tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum,

“ORDAYDIM Belgeseli…”

15 Temmuz darbe girişimi gecesi görevleri başında tarih yazan kahraman 112 ekiplerimizin (Ambülans şoförleri) o gece yaşadıklarına konu olan  “ORDAYDIM” adlı bir belgesel çalışması sendikamız tarafından yapılmış ve kamuoyu  ile de paylaşılmıştır.

Darbe teşebbüsünün olduğu gece, görevde olsun ya da olmasın şehit ve gazilerimize müdahale eden 112 çalışanlarımızın bu kahramanlıklarına dünya şahitlik etmiştir.

Millet iradesini ve demokrasimizi hedef alan bu kanlı kapkaranlık geceyi, 238 şehidimizi, binlerce yaralımızı ve  gazimizi  unutmadık, unutturmayacağız.

Başta  konfederasyonumuz  HAK-İŞ ve sendikaları olmak  üzere  Sendikamız Öz  Sağlık-İş’in darbe girişimi karşısında  ilk  andan itibaren sergilediği demokrasiden, devletin bekasından ve seçimle  iş başına gelmiş olan hükümetten yana olan dik duruşu ve inancı bu gün aynı kararlılıkla devam etmektedir. Milli iradeye sahip çıkmak ekmeğimize, aşımıza, çoluk çocuğumuza  sahip çıkmakla  eş değerdir.

Bizler sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ve onların yetkili Sendikası Öz Sağlık-İş olarak vatanı canımızdan aziz bilir, demokrasiyi korur, milli iradeyi sonuna kadar savunuruz.  Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, gelecekte de böyle  olacaktır,

“Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi Yalnız Bırakmıyoruz Bırakmayacağız da…”

Şehit ailelerimizi ve gazilerimiz devletimizin destekleriyle namerde muhtaç olmadan yaşıyorlar.  Ama onların arzu ettiği şey unutulmamak, hatırlanmaktır. Bizim adımıza, milletimizin geleceği adına, bağımsızlığımız adına, özgürlüğümüz adına, milli irade adına kendilerini ve hayatlarını feda eden şehit ve gazilerimize borcumuz var. Borcumuzu ödemek için de sorumluluklarımızı unutmamalıyız, unutturmamalıyız ve unutmayacağız” hususlarının altını çizerek belirtti.

“Minnet, Rahmet ve Özlemle…”

Genel Başkan Sert, sözlerinin sonunda; “15 Temmuz hain darbe girişimini her zaman olduğu gibi 6 ncı yılında da nefretle kınıyoruz. Milletimizin demokrasiye ve milli iradeye  sahip çıkması ile başarısız olan  15 Temmuz Demokrasi bayramını ülkemize armağan eden yüce milletimizin, destansı darbe karşıtı onurlu ve cansiperane duruşu ve direnişi tarih boyunca unutulmayacaktır. Ülkemiz için canlarını veren şehitlerimize yüce Allahtan rahmet, yaralılarımıza şifa ve aileleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diliyoruz. Ayrıca, tüm gayret ve çabalarıyla Devletimizi yönetenlere, kahraman Ordumuzun mensuplarına, Güvenlik ve İstihbarat Teşkilatımızın vatansever çalışanlarına, Adli kurumlarda görevli cesur hakim ve savcılarımıza, Aile ve Sosyal Hizmetler ile Sağlık bakanlıkları mensuplarına ve büyük Türk milletine minnettarız” şeklinde açıklamasını tamamladı.