Başkandan

Değerli Dostlarım;

Hem ara yüzünü hem de içerik paylaşımlarını yenileyerek hizmete açtığımız yeni web sayfamızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını dilerim.

200 bine yaklaşan üye sayımız, ülkemizin en büyük işçi sendikaları sıralamasında üçüncülüğümüz ve işkolumuzun lider sendikası konumumuzun bizlere yaşattığı sevinç aynı zamanda ağır sorumlulukları da beraberinde getirmektedir.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve kazanımları, çalışma memnuniyetleri, ev-iş yaşamı uyumlulukları, dertleri-sıkıntıları bizim sorumluluk alanlarımızın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

İşçi varsa sendika vardır, işçi huzurlu-mutlu-kazançlı ise o sendika gerçekten hakkı koruyan, haksızlığa karşı çıkan sendikadır.

Öz Sağlık-İş Sendikası olarak işçiyi odağımıza, teşkilatımızın desteğini arkamıza alarak yol yürüyen bir Sendikayız.

Attığımız her imza, yürüttüğümüz her müzakere, gerçekleştirdiğimiz her faaliyet sağlık ve sosyal hizmet işçisinin maddi-manevi kazanımları içindir.

Sendika olarak hem Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi hem de yerli ve milli tek konfederasyonu olan HAK-İş çatısı altında, inandığımız değerler, kadim kültürümüz, inancımızın emrettiği ilkeler ışığında bir sendikal anlayışı sürdürmekteyiz.

Bunun yanı sıra diğer sendikalardan ve işkollarından ayrı bir üye profilinin sahibiyiz. Eski kamu işçisi anlayışından farklı, daha donanımlı, daha eğitimli, çağa ve teknolojiye daha uyumlu, talepleri, beklentileri farklı bir üye yapımız bulunmaktadır.

Kurmuş olduğumuz Stratejik Araştırmalar Merkezi ÖZ-SAM öncülüğünde başlattığımız temsilci eğitimlerimizde de bunu yeniden bire bir müşahede etmiş bulunuyoruz.

ÖZ-SAM’ın sağlık ve sosyal hizmet alanında ürettiği politikalar ışığında gerçekleştirilen her faaliyet, her çalıştay, her toplantı, her eğitim, üyelerimizin sendikal gelişimlerine, kişisel gelişimlerine, donanımlarına katkı sağlamak üzere planlanmaktadır.

Dolayısıyla yenilenmiş yüzü ile hizmete açtığımız web sitemizle de bilgiye ve belgeye erişim kolaylığını önemsemekte, gerek Genel Başkanlık-Genel Merkez haberlerimizin, gerekse görev alanlarına göre Genel Başkan Yardımcılarımızın gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlere eskiye göre daha hızlı ve kolay erişim sağlanabilecektir.

Kurumsal faaliyetlerimiz arasında yer alan yayınlarımız, tanıtım filmimiz, sendika marşımız, fotoğraflarımız, kamu spotlarımız yeni düzende sizlerin hemen ulaşabileceği bir ara yüz ile web sitemizde sunulmuştur.

Yetkili Sendika olarak gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetler, hak mücadelemiz, sağlanan kazanımlar vs. tüm çabamız sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin tamamı içindir.

İşçinin iradesine duyduğumuz saygı, demokrasiye olan inancımız bizimle yol yürümek isteyen sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin sayısını 200 binlere taşımıştır.

Bundan dolayı Cenab-ı Hakka sonsuz şükrediyoruz.

Büyük Öz Sağlık-İş Ailesinin her bir ferdinin sorununu, genel bir sorun olarak görür, çözümü için de aynı iradeyi sergileriz. Bundan dolayı da Öz Sağlık İş çatısı altına gelerek hak mücadelesine omuz veren sağlık ve sosyal hizmet işçisi kendisini bu büyük ailenin mensubu olarak görür, güvende hisseder.

Bu çatıyı, bu kazanımları daha da büyütmek, bu ilkeyi, bu azmi, bu mücadeleyi aynı heyecanla sürdürmek adına tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizi ÖZ SAĞLIK-İŞ çatısı altına davet ediyorum.

Biz Birlikte Güçlüyüz…

Selam ve Dua ile….