KIRŞEHİR’DE ÜYELERİMİZE “HASTA YAKINI TERÖRÜ”, 8 ÜYEMİZ DARP EDİLDİ

Genel Başkan Sert:

“Etkili Yaptırımlarla Caydırıcılık Sağlanamazsa, Özendirici olur”

 

Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesi’ne beyin kanaması teşhisiyle gelen hastanın tüm müdahalelere rağmen vefat etmesinin ardından hasta yakınları, acil servis yoğun bakımında görev yapan sağlık personeline saldırdı.

Hastaneyi birbirine katan, camları kıran, cihazlara zarar veren hasta yakınları kendilerini engellemeye çalışan 6’sı güvenlik görevlisi, 1’i temizlik 1’i de klinik destek personeli toplam 8 üyemizi darp ettiler.

Çeşitli yerlerinden yaralanan üyelerimiz darp raporu alarak saldırganlardan şikayetçi oldular. Emniyet güçlerinin olaya müdahalesi ile gözaltına alınan saldırganların emniyetteki süreçleri devam ediyor.

 

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“ETKİLİ YAPTIRIMLARLA CAYDIRICILIK SAĞLANAMAZSA, TAM AKSİNE ÖZENDİRİCİ OLUR”

Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşanan bu olayla ilgili olarak yetkililere seslenen Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, sağlıkta şiddet yasasının TBMM’nin en öncelikli işlerinden birisi olduğunu hatırlatarak, “Her geçen gün birilerinin canına kastetmek adına yeni bir fırsat halini aldı.  Sağlık işçileri canlarının derdinde, şiddet korkusu ile işlerini yapmaya çalışıyorlar.  Gerekli kanun hemen çıkartılmalı, sert yaptırımlarla caydırıcılık sağlanmalıdır. Bu sağlanamazsa tam aksine sağlıkta şiddet daha da özendirici hal alır.

Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanemizde darp edilen üyelerimize  geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”