GENEL BAŞKAN SERT, ÖZ TOPRAK-İŞ SENDİKASI’NIN 3. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

Konfederasyonumuza bağlı Öz Toprak-İş Sendikası’nın 3. Olağan Genel Kurulu Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in de katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurula HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Opr. Dr. Ertuğrul Soysal, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi, konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkanları ve delegeler katıldı.

Divan HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız’ın başkanlığında oluştu.

“HAK-İŞ’İN GÜCÜ TÜRKİYE’NİN GÜCÜDÜR”

Öz Toprak-İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak hem ülkemiz hem de çalışanlarımız için bugün vazgeçilmez bir durumdayız. Konfederasyonumuzu ve sendikalarımızı ülkemizin vazgeçilmez parçası olarak görüyoruz ve konfederasyonumuzun güçlenmesi için çalışıyoruz. HAK-İŞ’in gücü ülkemizin gücü, ülkemizin gücünün de HAK-İŞ’in gücü olduğunu biliyor ve buna yürekten inanıyoruz” dedi.

“HER ZAMAN İŞÇİMİZİN YANINDA OLDUK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal’da yaptığı konuşmada, “Genel kurulumuzun HAK-İŞ Konfederasyonumuza, ülkemize, hayırlı olmasını diliyorum. Aranızda olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Öncelikle HAK-İŞ Genel Başkanvekilimizin taleplerini ve isteklerini not ettim. AK Parti kurulduğu günden itibaren işçinin, alın terinin her zaman yanında olmuştur. Yaptıklarımız bunların bir ispatıdır. Kamu çerçeve protokolü ile bizler bunu bir kez daha gerçekleştirmiş olduk. Asgari ücret konusunda komisyonda görevliydim. Şimdi de 3600 ek göstergede komisyon başkanıyım. İnşallah orada da kamuda çalışan arkadaşlarımızın sevineceği bir sonuç çıkaracağız” diye konuştu.

“HAK-İŞ HİÇBİR ZAMAN BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI”

Öz Toprak-İş Genel Başkanı Metin Özben, Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a her sıkıştığımızda bize her zaman yardımlarını esirgemeyen teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız’a teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varlar. Kardeş sendika başkanlarımıza, başkan yardımcılarımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

Genel Kurul’da Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi de bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

BAKAN YARDIMCISI SOYSAL İLE BİR ARAYA GELDİK

Öz Toprak-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu’na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal ile bir araya geldik.

HAK-İŞ Heyeti ve Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ile bir araya gelen Bakan Yardımcısı Soysal ile üyelerimizin sorunları ve devam eden Toplu İş Sözleşmesi süreci hakkında görüş alışverişinde bulunduk.