8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ARİFESİNDE KORKUNÇ CİNAYET

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ARİFESİNDE KORKUNÇ CİNAYET…

 

KADIN ÜYEMİZ EŞİ TARAFINDAN SOKAK ORTASINDA KURŞUNLANARAK KATLEDİLDİ…

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü arifesinde bir emekçi kadın daha sokak ortasında kurşun yağmuruna tutularak katledildi.

 

Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan Üyemiz Remziye Yücel, boşanmak üzere olduğu eşi tarafından sokak ortasında av tüfeği ile başından vuruldu. Ağır yaralanan üyemiz yoğun bakımdaki hayat mücadelesini ne yazık ki kaybetti.

 

Sabah saatlerinde işine gitmek üzere evinden ayrılan üyemiz Remziye Yücel, boşanmak üzere olduğu ve 2 yıldır ayrı yaşadığı eşinin kurşunlarına hedef oldu.  Sokak ortasında pompalı tüfek ile eşini ağır yaralayan Zeynal Yücel olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Başından ağır yaralanan Üyemiz Remziye Yücel kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Emniyet güçleri Yücel’in yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

 

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert:

 

“ACIMIZ ÇOK BÜYÜK. ETKİLİ TEDBİRLER ALINMADIKÇA KADIN CİNAYETLERİNİ İZLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Üyemizin uğramış olduğu saldırı sonucu vefat etmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten ve ailesine baş sağlığı dileğinde bulunan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, kadına şiddet ve kadın cinayetleri konusunda etkili tedbir ve cezalar uygulanmadığı sürece olayların önüne geçilemeyeceğini ve bu cinayetlerin okunmaya, izlenmeye devam edileceğini kaydetti.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü arifesinde böyle bir cinayetin her zamankinden çok daha üzücü olduğunu kaydeden Sert, “Acımız çok büyük Kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Sendikamız camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

Kadına yönelen bu şiddet olayları ve kadın cinayetleri artık sıradanlaşmış gibi bir muamele görmektedir.  Kimden gelirse gelsin kadına ya da erkeğe yönelen bu şiddet karşısında etkili ve caydırıcı cezaların getirilmesi, tedbirlerin alınması gerekmektedir.

 

8 Mart öncesi böyle bir durumla karşılaşmak gerçekten çok acı. Kadına verilen kıymet, değer, kadın emeğine duyulan saygıyı anlattığımız şu günde böyle bir hadise hiç yol kat edemediğimizi gösteriyor.

 

Sendika olarak bizlerde üyemizin kurban edildiği bu olayın arkasını bırakmayacağız ve hukuki süreci takip edeceğiz” dedi.