GENEL BAŞKAN SERT, HİZMET-İŞ SENDİKASI KOCAELİ ŞUBESİNİN 3. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesinin 3. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Genel Kurula, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Celal Yıldız, Halil Özdemir, Mehmet Keskin, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yunus Emre Kurt ve Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş ile Sendikamız Kocaeli Şube Başkanı Sedat Balkan ve şube yönetimi katıldı.

Genel kurul, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin’in divan başkanlığında gerçekleştirildi.

 

“HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLAN:

GENEL KURULUMUZU BİRLİK İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURU İÇİNDEYİZ”

Genel Kurulda katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Kocaeli bir işçi ve emekçi kenti. Emeğin şehri Kocaeli’nde 36 yıllık geçmişe ve bugün itibarıyla 10 bini aşkın üyeye sahibiz.  Bu şehre yakışan genel kurulumuzu birlik içerisinde gerçekleştirmenin gururu içindeyiz” dedi.

 

GENEL BAŞKAN SERT:

“HİZMET İŞ SENDİKAMIZDA KAZANDIĞIMIZ TECRÜBE BİZİ BUGÜN İŞKOLUMUZUN LİDERİ HALİNE GETİREN UNSURLARDAN BİRİSİDİR”

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Hizmet -İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu’nda, katılımcılara yönelik bir selamlama konuşması yaptı.

Hizmet İş Sendikası Genel Sekreteri olduğu dönemdeki Kocaeli örgütlenmesine ilişkin mücadeleyi anlatan Genel Başkanımız Devlet Sert, “Hizmet-İş sendikamızda edinmiş olduğumuz büyük tecrübe, bize bugün Öz Sağlık-İş olarak işkolumuzun liderliğini getiren unsurlardan birisi olmuştur” dedi.

Sendikamız Öz Sağlık-İş’in henüz 8 yaşında genç bir sendika olmasına rağmen üst üste Türkiye’nin en büyük 3.  Büyük işçi sendikası, işkolunun ise lider sendikası olduğunu kaydeden Sert, “Sendika olarak HAK-İŞ çatısı altındaki bütün kardeş sendikalarımızla, ilkeler, sendikal faaliyetler, örgütlenme mücadelesi ve teşkilatçılık anlamında iyi birer paydaş ve kardeş sendika mantığı ile ilerliyoruz. Elde edilen kazanımlarda bu birlikteliğin payı çok büyük” dedi.

Konuşmasında Sendikamızın yürütmüş olduğu faaliyetleri de anlatan Devlet Sert, genel kurulun hayırlara, birlik ve beraberliğe vesile olması dileğinde bulundu.