“28 ŞUBAT DARBESİ İLE SENDİKAL VE SİVİL TOPLUMUN SINAVI” PANELİNE KATILDIK

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ‘28 Şubat Darbesi ile Sendikal ve Sivil Toplumun Sınavı: HAK-İŞ Mücadelesi’ paneline katıldı.

Grand Ankara Otel’de gerçekleştirilen Panele, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ eski Başkanı Salim Uslu, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı ve HAK-İŞ Filistin ve Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Yazıcı, Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, HSK Eski Üyesi, Danıştay Üyesi Av. Muharrem Özkaya,  Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Mehmet Doğan, Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş, Süleyman Doğan, Genel Denetleme Kurulu Üyelerimiz Tuba Gülpembelioğlu, Tuba Kavaklı, Ankara 1 No’lu Şube Başkanımız Tahsin Özdemir, Kültür ve Sosyal İşler Komite Başkanımız Bilal Altunbaş ve Konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri katıldı.

Konfederasyon Başkanımız Mahmut Arslan’ın, açılış konuşması ile başlayan programda, Türkiye’nin darbeler tarihi ve HAK-İŞ’in darbelere karşı mücadelesini anlatan kısa film gösterimi yapıldı.

Panel, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız’ın moderatörlüğünde, Hizmet-İş Sendikasının Kurucu Genel Başkanı ve HAK-İŞ Filistin ve Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Yazıcı, Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, HSK Eski Üyesi, Danıştay Üyesi Av. Muharrem Özkaya, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Mehmet Doğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.