YİNE ZİRVEDEYİZ

YİNE İŞ KOLUMUZUN LİDERİ

YİNE TÜRKİYE’NİN 3. EN BÜYÜK SENDİKASIYIZ

 

ÖZ SAĞLIK-İŞ

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAĞLIK ve SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİ SENDİKASI OLDU

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan “6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İş kollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2022 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ” Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre Sendikamız  Öz Sağlık-İş, sağlık ve sosyal hizmet  işkolunda 184.845 üye sayısıyla zirvedeki yerini koruyarak kendi işkolunun lider sendikası oldu. Açıklanan istatistiklere göre yine Sendikamız Türkiye’nin en büyük 3. Sendikası unvanını da korudu.

 

ÜYEMİZ GURURUMUZDUR

Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı  Ocak   ayı istatistiklerine göre sağlık ve  sosyal hizmet  işkolunda 184 bin 845 üye sayısı ile liderliğini koruyan Sendikamız,  işkolunun diğer sendikalarını çok gerilerde bıraktı.

Yayınlanan istatistiklere göre Konfederasyonumuz HAK-İŞ 727 bin 187  üye sayısı ile ikinci büyük işçi konfederasyonu oldu. Konfederasyon üye sayısı büyüklüklerine göre  TÜRK-İŞ 1 milyon 213 bin 439  üye ile birinci,  HAK-İŞ 727 bin 187  üye sayısı  ile  ikinci,  DİSK 212 bin 593 üye sayısı  ile üçüncü büyük konfederasyon oldu.

 

GENEL BAŞKAN SERT:

“ZİRVEYİ KORUYAN TEŞKİLATIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM, HEP BİRLİKTE KAZANMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

2022 yılı Ocak  ayı istatistiklerini değerlendiren Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, işkolunda zirveyi, Türkiye genelinde ise 3. en büyük sendika olma sıfatını koruyan Öz Sağlık İş’in sorumluluklarının bilinci ile hareket ederek bu başarıya ulaştığını söyledi.

Sert, zirveye çıkmak kadar zirveyi korumanın önemine dikkat çekerken, sahada mücadele veren Öz Sağlık İş teşkilatını bu başarısından dolayı tebrik etti.

Devlet Sert sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün açıklanan istatistikler ile yine işkolunun lider, Türkiye’nin  3.  büyük sendikası  olan  Öz  Sağlık-İş,  üyeleri ile var olan,  alın terinin kutsallığını önemseyen, inancın, azmin zaferini yaşayan bir sendika olmuştur.  Bu mücadelenin her anına emek veren üyelerimize, temsilcilerimize, teşkilatlarımıza, şube-il-bölge başkanlarımıza, Genel Merkez Yönetim Kurulumuza ve bu başarı için gece gündüz ter akıtan Genel Merkez çalışanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Pandemi ortamında gece gündüz mücadele veren sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin yine en doğru ve yine tartışmasız tercihi Öz Sağlık-İş olmuştur. Üyelerimizin teveccühü bizleri gururlandırmıştır. Allah hepsinden razı  olsun.

Bizler sorumluluğumuzun farkında olan bir yönetim anlayışı ile önümüzdeki sorunlarla canla başla mücadele ediyor, çözümü konusunda tüm şartları sonuna kadar zorluyoruz.  Bundan her üyemiz emin olsun.

Bu zafer üyesinden teşkilatlarına genel merkezine kadar ÖZ SAĞLIK-İŞ Ailesinin ortak zaferidir. Hepimize  hayırlı  uğurlu olsun.  Allah utandırmasın”.

28