BAĞIŞLARIMIZLA TÜRK KIZILAY’IN YANINDAYIZ

200 BİN ÜYEMİZ İÇİN 200 BİN LİRA BAĞIŞ YAPTIK 

Öz Sağlık-İş Sendikamız, ülkemizde yaşanan doğal afet yaralarının daha hızlı şekilde sarılabilmesi için Türk Kızılay’ına 200 bin liralık bağışta bulundu.

Türk Kızılay Genel Merkezi’nde düzenlenen bağış törenine Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Dr. Osman Yıldız, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Özüpek, Süleyman Doğan, Tuba Gülpembelioğlu ve Yavuz Aksanoğlu ile HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Güner katıldı.

“BAĞIŞ KONUSUNDA TÜRKİYE DÜNYANIN YÜZ AKI”

Ödül töreninde katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Dr. Osman Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, yardım konusunda Türkiye’nin, dünyanın yüz akı haline geldiğini, bu yardımlarda başı çeken kurumların da Türk Kızılayı ve AFAD olduğunu belirtti.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı ise “HAK-İŞ ve Öz Sağlık-İş Sendikası’nın bu anlamlı desteklerini, katkılarını emanet olarak kabul edip ilgili yerlere ulaştırmak üzere gayret içerisinde olacağız” İfadelerini kullandı.

“SENDİKAMIZ ADINA BAĞIŞ KAMPANYALARINA DEVAM EDECEĞİZ”

Bağış töreninde konuşan Genel Başkan Devlet Sert, ilerleyen süreçlerde de sendika adına bağış kampanyalarına devam edeceklerini belirterek, “200 Bin üyemiz adına 200 bin liralık bağışta bulunmak istedik, Kızılay’ımızın önderliğinde inşallah bu faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Allah ülkemizi kazadan beladan korusun. Kızılay burada önemli bir görev üstlenmiş, gönüllü olarak bu görevi yapıyor. Bizde vatandaşlarımızın daha duyarlı olması adına bu töreni düzenledik. Kızılay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından temsili bağış çeki, Genel Başkanımız Devlet Sert, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız ve Yönetim Kurulumuz tarafından Türk Kızılayı’na takdim edildi.

Bir yanıt yazın