HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN 1 MAYIS SEBEBİYLE KADIN KOMİTESİYLE BİR ARAYA GELDİ

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu 1 Mayıs Haftası etkinlikleri kapsamında Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Tuba Gülpemlioğlu ve HAK-İŞ Kadın Komitesi üyeleriyle bir araya geldi.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Güner, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Tuba Gülpemlioğlu ve HAK-İŞ konfederasyonuna bağlı sendikaların kadın komitesi üyeleri de katıldı.

1 Mayıs kutlamalarına ilişkin açıklama yapan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs’ın resmî tatil olarak kabul edilmesi konusunda HAK-İŞ’in büyük bir emek verdiğini, Son 10 yılda 1 Mayıs’la ilgili bütün olumlu çalışmaların içerisinde yer aldıklarını söyledi.

Konuşmalarında 1 Mayıs’ın anlam ve önemine değinen Arslan, 1 Mayıs kutlamalarına kadınların yoğun olarak katıldığını, yine 1 Mayıs alanlarına kadınların çoluk çocuğunu alarak neşe ile geldiklerini söyledi.

Genel bir 1 Mayıs değerlendirmesinin yapıldığı toplantının ardından, sendika Genel Başkan Yardımcımız Tuba Gülpemlioğlu ’da 1 Mayıs Haftasına ilişkin değerlendirmede bulunarak, HAK-İŞ yönetim kuruluna 27 Nisan gününün kadınlara ayrılması konusunda teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın