AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI YENİDEN YAPILANDIRILDI

BAKANLIK, AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI VE

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI OLARAK

İKİYE AYRILDI

 

YENİ AİLE BAKANI DERYA YANIK, YENİ ÇALIŞMA  BAKANI  İSE

PROF. DR.  VEDAT BİLGİN OLDU

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bazı bakanlıkların yeniden yapılandırılmasına ve bazı bakanların değiştirilmesini içeren  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete de yayınlandı.

Buna  göre  Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrıldı.  Bakanı Zehra  Zümrüt Selçuk’un görevi sonlandırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na  AK  Parti MKYK Üyesi, Hukukçu Derya Yanık,  Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr.  Vedat Bilgin atandı.

Resmi Gazete de yayınlanan Kararnameye göre her iki Bakanlıkta görev yapan Bakan yardımcıları Bakanlık Müşavirliklerine atandı, bazı Genel Müdürlüklerde de görev ve unvan değişikliğine gidildi.

Yine aynı kararnamede Ticaret Bakanı Ruhsar  Pekcan görevden alındı, yerine  AK  Parti  İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı.

***

Öz Sağlık  İş Sendikası  olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi  ile  Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı’na atanan  Sayın Derya  Yanık, Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na atanan Prof. Dr.  Sayın Vedat Bilgin ve Ticaret Bakanlığı’na atanan Sayın  Mehmet  Muş’a  yeni görevlerinde başarılar diler, özellikle  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezdinde üyelerimizin yaşamış  olduğu sorunların çözümü noktasında sosyal hizmet personelinin beklentilerini saygı ile hatırlatırız.

Düzenlenen değişiklikle görevi sona eren  Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  Eski  Bakanı  Sayın  Zehra  Zümrüt Selçuk’a da bugüne kadar yapmış olduğu  hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın