İSTANBUL SAHA ÇALIŞMASI 2. GÜNÜNDE

VALİ YERLİKAYA İLE

İSTANBULLU SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİNİN

SORUNLARINI GÖRÜŞTÜK

 

Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları, İl Başkanları ve temsilcilerimizin İstanbul’da gerçekleştirdiği büyük saha çalışmasının 2. gününde başta İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olmak üzere pek çok kurum ve kuruluş ziyaret edildi,  üyelerle bir araya gelindi,  sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin sorunları basın kuruluşları aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

VALİ YERLİKAYA ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Tuba  Gülpembelioğlu ve Mustafa Özüpek  ile birlikte İstanbul 2 Nol’lu İl Başkanımız Erdem Dinç’ten oluşan Sendikamız Heyeti,  İstanbul saha çalışmalarının 2.  gününde Vali Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti.

İşkoluna ait hem genel, hem de kurumlar bazında yaşanan sorunların dile getirildiği görüşmede, Sendikamız tarafından oluşturulan Sağlıkta  Şiddet ve  Saha  Raporları Genel Başkan Sert tarafından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya takdim edildi. Ziyaret sırasında 112 ambülans sürücülerinin 24/72 mesai sistemi ele alındı, talepler sunuldu.

Heyetimizi misafir eden İstanbul Valisi  Yerlikaya’da,  il genelinde sağlık ve sosyal hizmet personelinin hem mesailerinin, hem de çalışma koşullarının kendilerince yakından takip edildiğini belirtti,  yaşanan sorunların İl Müdürlükleri nezdinde hızlı çözümleri üzerinde fikir birliğine varıldı.

BAĞCILAR EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇALIŞMASI

Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyet Bağcılar Eğitim Araştırma  Hastanesi’nde görev yapan  üyelerimiz ile bir araya geldi. Hastane çalışanlarını, çalıştıkları birimlerde ziyaret eden Sendikamız Heyeti, kendilerine yöneltilen sorunları dinledi,  soruları cevaplandırdı.

Çalışanlara yönelik birim ziyaretlerinin ardından  Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu’nu ziyaret eden Genel Başkan  Devlet  Sert yönetimindeki heyetimiz,  üyelerin kendilerine ilettikleri sorunları  Başhekim Müslümanoğlu  ile paylaştılar.  Ziyarette, kurumların hem çalışanlar için  hem de  Sendika adına önemine değinen Başkan Sert,  ortaya çıkan sorunların çözümü konusuna rakip değil, sorunun ve çözümün iki tarafı gözüyle baktıklarını söyledi. Başhekim Müslümanoğlu’da, çalışan memnuniyetinin iş verimine yansıması arasındaki  bağlantıyı  önemli bulduklarını ve kurum bazlı sorunların karşılıklı anlayış çerçevesinde çözümlenebileceğini kaydetti.

SENDİKAMIZ 112 AVRUPA KOMUTA KONROL MERKEZİ’NDEYDİ

İstanbul’da gerçekleştirilen büyük saha çalışmasının duraklarından birisi de  112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi idi. Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyet merkezde görev yapan personel ile bir araya geldi, sorunlarını dinledi.

Özellikle pandemi sürecinde Ambulans sürücüleri ve  Acil Tıp Teknisyenleri ile çağrı merkezi  elemanlarının göstermiş olduğu  olağanüstü  gayret nedeniyle kendilerine minnet duygularını ileten Genel Başkan Sert,  mesai saatleri ve düzeni ile ilgili olarak ilgili birimlerle görüşmelerin devam ettiğini ve  acil özüme kavuşturulacağını ümit ettiklerini belirtti.

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ BAŞKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Saha çalışmasının bir diğer ayağı ise Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı oldu.  Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyet,  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ile bir araya geldi. Birimlerde çalışanlarla yapılan görüşmeler sırasında  kendilerine iletilen mesajları  Başkan Türkoğan ile doğrudan paylaşan  Genel Başkan Sert,  çalışanların özellikle pandemi koşullarında yaşadığı sorunların acil çözümü konusunda  destek istedi.

KARTAL EĞİTİM  ARAŞTIRMA HASTANESİ İŞÇİLERİ ZİYARET EDİLDİ, KURUM YÖNETİCİLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

İstanbul saha çalışmasının bir diğer merkezi olan Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden Genel Başkan Yardımcılarımız Süleyman Doğan, Yavuz Aksanoğlu ve  İstanbul  1 No’lu İl Başkanımız Adem Yavuz,  üyelerimizle bir araya geldi.

TİS uygulamaları hakkında üyeleri bilgilendiren Genel Başkan Yardımcıları, yeni normalleşme ile birlikte geçilen mesai sistemleri, mali ve özlük haklarla ilgili kurum nezdinde yaşanan sorunlara ilişkin üyelerin kendilerine yönelttiği soruları da cevaplandırdı. Kurum yöneticileri ile görüşen Heyetimiz, kendilerine iletilen sorunları paylaştılar, sendikal çözüm önerilerinde bulundular.

MALTEPE HUZUREVİ’NDE ÜYELERLE TOPLANTI

Genel Başkan Yardımcıları Doğan ve Aksanoğlu’nun bir sonraki durağı Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi oldu. Burada görev yapan üyelerimizi ziyaret eden Genel Başkan Yardımcılarımız kurum yöneticileri ile yapacakları görüşme öncesi,  üyelerimiz  ile geniş katılımlı bir toplantı düzenlediler, talepleri değerlendirdiler.

Toplantı sonrası Kurum Müdürü Asuman Çebi  ile bir araya gelen Doğan ve Aksanoğlu, üyelerin sorunları ile taleplerini birlikte değerlendirerek,  çözümü noktasında  işbirliği yapılması yönünde fikir alışverişinde bulundular.

DR. SİYAMİ ERSEK GÖĞÜS KALP ve DAMAR CERRAHİSİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK

Genel Başkan Yardımcılarımız Doğan ve Aksanoğlu Dr. Siyami Ersek Göğü s Kalp Damar ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan üyelerimiz ile bir araya geldi.

Hastane bünyesinde çalışanları birimlerinde ziyaret eden Sendikamız Heyeti,  ayrıca geniş katılımlı bir toplantı da düzenledi. Çalışanların kendilerini ve yaşadıkları zorlukları ifade ettikleri toplantıda ayrıca toplu  iş sözleşmesi uygulamaları ve mevzuata ilişkin bilgilendirme de yapıldı.

Toplantının ardından Heyetimiz Hastane Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ve Hastane Müdürü Kürşat Zengin ile bir araya geldiler. Sorunların çözümü ve işyerinde çalışma barışının sürekliliği açısından Sendika  ile Kurum  işbirliğinin görüşüldüğü ziyaretlere Sendikamız  İstanbul  1 No’lu  Şube  Başkanı  Adem Yavuz da katıldı.

KEMERBURGAZ ÇOCUK DESTEK MERKEZİ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Öte yandan İstanbul  saha çalışması kapsamında ziyaret edilen kurumlardan biri de  Kemerburgaz Çocuk Destek Merkezi oldu.

İstanbul 3 No’lu  İl Başkanımız Ergin Balekoğlu, Başkan Yardımcısı Özden Kaymak ve İstanbul 4 No’lu  İl Başkanımız Temel Yazıcı’dan oluşan Sendikamız heyeti, Kemerburgaz Çocuk Destek Merkezi çalışanlarını ziyaret etti.  Ziyaret sırasında bilgilendirme toplantısı da yapan Genel Sekreter Kayalı,  personelin  Toplu  İş Sözleşmesi ve mevzuata ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Toplantı sonrası Kurum Müdürü Şafak Pehlivan ile de bir araya gelen heyetimiz,  çalışanların sorunlarını karşılıklı olarak irdeledi,  çözüm işbirliği konularını görüştü.

AĞAÇLI ÇOCUK DESTEK MERKEZİ ÇALIŞANLARI İLE BİRARAYA GELİNDİ

İstanbul’da yapılan çalışmalar kapsamında  Ağaçlı Çocuk Destek Merkezi de vardı.  Merkez de çalışan personel ile bir araya gelen  Sendikamız heyeti, burada düzenlenen toplantıda merkez çalışanlarını dinledi,  sorularını  cevaplandırdı.  Toplantı sonrası  Kurum yöneticileri ile de görüşen Heyetimiz, personelin kurum bazında yaşadığı sorunları  yöneticilerle paylaştı.

 

Bir yanıt yazın