HATAY’LI ÜYELERİMİZ İÇİN SAHADAYDIK

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ MUSTAFA ÖZÜPEK HATAY’DA KURUMLARI ZİYARET ETTİ, ÜYELERLE BİR ARAYA GELDİ

Öz Sağlık-İş Sendikamız, sorunların tespiti ve üyelerin sorunlarının yerinde ve hızlı çözümü için saha çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek Hatay’da, kurumları ziyaret etti,  çalışanlarla bir araya geldi, sorunları yerinde inceledi.  Saha çalışması kapsamında pek çok kurumda  mevzuat ve hukuk konulu üyeleri bilgilendirme toplantıları düzenledi.

ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÜYELERLE GÖRÜŞTÜK

Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek, Hatay Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nde üyelerle bir araya gelerek, taleplerini dinledi. Karşılıklı görüş alışverişinin yaşandığı toplantıda Özüpek, üyelerin Pandemi koşullarında yaşanan mali ve özlük haklarla ilgili sorularını cevaplandırdı. Sendika heyetinde yer alan Avukatımız İlyas Şeker, üyelerin mevzuata  ilişkin sorunlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ’NDE ÇALIŞAN İŞÇİLER SORUNLARINI İLETTİ

Kurum ziyaretleri kapsamında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi çalışanlarını da ziyaret eden Genel Başkan Yardımcımız Özüpek, özellikle sağlık ve sosyal hizmet personelinin yaşadığı sıkıntılarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretin ardından Özüpek, işçilerin sorunlarını kurum yöneticileri ile paylaştı.

SERİNYOL HUZUREVLERİ YAŞLI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ÜYELERİ İLE TOPLANTI

Özüpek, gerçekleştirdiği saha çalışmaları kapsamında Serinyol Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi personeliyle birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Özüpek, mevcut Toplu İş Sözleşmesi hakkında detaylı bilgi verdi. Kurum çalışanları da sendikamızın gerçekleştirdiği sorunları yerinde tespit ve kurum ziyareti çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu toplantıda da TİS uygulamalarından ve mevzuattan kaynaklanan sıkıntılar Sendika Avukatımız ile paylaşıldı, çözüm yolları konusunda bilgilendirme yapıldı.

ENGELSİZ YAŞAM BAKIM REHABİLİTASYON VE AİLE DANIŞMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek ve beraberindeki heyet Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette bakım personelinin yaşadığı sorunları dinleyerek sendikanın faaliyetleri hakkında bilgi veren Özüpek, pandemi süreci nedeniyle bu kurumlarda uygulanan sabit vardiya sistemleri, 696 Sayılı KHK’dan kaynaklanan tayin becayiş ve zorunlu emeklilik gibi pek çok konuda  Sendikamızın yaptığı çalışmalarla ilgili soruları cevaplandırdı.

Hatay’da yapılan saha çalışmasına Özüpek’in yanı sıra Sendikamız Avukatı İlyas Şeker ve Hatay İl Başkanımız Fehmi Azboy’da katıldı.

 

Bir yanıt yazın