MERSİN ÜNİVERSİTESİ’NDE 17 NOLU SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETLER İŞ KOLUNDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ ADINA İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANMIŞTIR

Mersin Üniversitesi bünyesinde 17 Nolu Sağlık ve Sosyal Hizmetler işkolunda çalışan sendikamız üyesi işçilerin faydalanacağı 01.09.2020-31.12.2022 yürürlük süreli işletme toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız Yetkilileri ile Mersin Üniversitesi Yetkilileri arasında gerçekleşen imza töreni üniversitenin Senato Odasında yapıldı. Törende konuşan Genel Başkanımız Devlet Sert, “Bu toplu sözleşmenin imzasında masada karşılıklı iyi niyetli çabalarla çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini koruma noktasında adımlar atılarak, bu noktaya varmamız önemli ve anlamlı. Toplu sözleşme sadece bir ücret almak demek değildir. İşverenimiz varsa biz varız. İş yerimize elbette sahip çıkacağız. Daha çok çalışacağız. Gelirlerimizi ve imkânlarımızı daha çok arttıracağız. İlerleyen süreçteki yapılacak olan bundan sonraki toplu sözleşmelerde de elbette ki bu iyi niyetli adımların tekrar atılacağına inanıyorum. Rektör hocamız SayınProf. Dr. Ahmet Çamsarı’ya, Mersin Üniversitesi ve Sendikamız  yetkililerine  teşekkür ediyorum. Çalışan üyelerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum. Bundan sonraki süreçte üyelerimize, iş yerimize sahip çıkmalarını rica ediyorum” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın