SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamız Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.

Toplantıya HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın, Mahmut ARSLAN Genel Başkanımız Sayın, Devlet Sert ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl başkanlarımız ile basın mensupları katılmıştır.

Genel Başkanımız Sert, bu kutlu davanın baş mimarı Konfederasyonumuzun değerli Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’dır. Öz Sağlık-İş sendikasının büyümesi, güçlenmesi HAK-İŞ ailesinin büyümesi demektir.

Sağlık alanında yeni bir mücadele alanı açıldı. Kamuda toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini Cenabı Hakkın İnayeti ve kıymetli dava arkadaşlarımızın mücadelesi ile kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarının temeli, Ankara Bilkent Otel’de 6 bin kişi ile yapılan toplantıda atıldı. Taşeron çalışanların toplu iş sözleşmesine dahil edilmemesi için birçok mecrada engellemelerle karşılaştık. Hamdolsun ki bu onurlu mücadele sonunda 58 yıllık bir sendikanın elinden kamuda toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini aldık. Bu başarımızı ‘’şehir hastaneleri, üniversite hastaneleri ve özel sektörde yapacağımız çalışmalarda da sürdüreceğiz’’ dedi.

ARSLAN, ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKAMIZIN BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI

HAK-İŞ ve Öz Sağlık-İş Sendikamızı Ayrı Düşünmek İmkânsız

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “HAK-İŞ ve Öz Sağlık-İş Sendikasını birbirinden ayrı düşünmemiz olanaksız. Öz Sağlık-İş Sendikamızın başarısı tarihi bir başarıdır. 5 yıllık bir sendikanın önce kendi işkolunda daha sonra da Türkiye’nin en büyük sendikası olma yolundaki büyük başarısıdır. 6 bin kişi ile başlayan süreç bugün kazanılmış bir mücadeleye ulaştı.

HAK-İş’in taşeron mücadelesi konusunda önemli bir mücadele verdiğini belirten Arslan, “Taşeron örgütlenmesi süresinde sahada bizden başka kimse yoktu. Taşeron sisteminin kaldırılmasına olan inancımızdan hiçbir zaman vazgeçmedik” ifadelerini kullandı.
Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Ambulans şoförlerinin 24 saat çalışması ile ilgili her platformda mücadele verdiklerini söyledi.

“Marifet İmkânsızlıklar İçinde Başarıyı Yakalayabilmek”

Bütün işyerlerinde daha güçlü bir sendikal anlayışın geliştirilmesi gerektiğini belirten Arslan, “Marifet imkânsızlıklar içinde başarıyı yakalayabilmektir. Biz bir aileyiz ve hep beraber dayanışma içerisinde mücadelemize devam edeceğiz. HAK-İŞ bir davanın adıdır. HAK-İŞ’i durdurmaya, yok etmeye kimsenin gücü yetmez” diye konuştu. Arslan ayrıca Öz Sağlık-İş Sendikası’nın kadınlara vermiş olduğu görevler bizi ayrıca gururlandırıyor” dedi.

Bir yanıt yazın