TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM

Çanakkale Zaferi’nin 104.yılında aziz şehitlerimizi rahmetle, genç yaşta can ve yarlarından vazgeçerek bu topraklara şehit düşen kahramanlarımızı şükranla anıyorum.

Çanakkale Savaşları’nın ve elde edilen muhteşem zaferin tarihimizde çok özel bir yeri ve önemi vardır. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünyaya parmak ısırtan bir kahramanlık destanıdır. Milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür.

Çanakkale, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşunu sürekli ve ebedi kılan bir duruşun adıdır. Çanakkale’deki duruş ve direnişiyle bu vatanı bize emanet eden ecdadımız, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in; “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” dediği bir muhteşem tarihi kanlarıyla yazan şehitlerdir.

Dün Çanakkale’de kararlılık neyse, bugün de  Mehmetçiğimizin kararlılığı da aynıdır…

Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümünü kutluyor, başta Çanakkale’de zafer kazananlar olmak üzere vatanı ve bayrağı için şehit olan aziz Mehmetçikleri minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Bir yanıt yazın