ANKARA İŞYERİ TEMSİLCİLER TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANKARA İŞYERİ TEMSİLCİLER TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Başkanımız Sayın Devlet SERT ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımıyla Ankara İşyeri Temsilciler toplantısı 21.01.2019 Pazartesi günü Genel Merkez toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda temsilci kardeşlerimize bilgilendirme yapan Genel Başkanımız Sayın SERT yaptığı konuşmada;

Sağlık Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı işyerlerinde çalışmakta olan üyelerimizin sorunları ile bu sorunlara getirilen çözümler hakkında geniş bilgi verdi.

27 Şubat 2019 tarihinde beşinci yaşına girecek olan Öz Sağlık-İş Sendikası halen işkolunun en büyük sendikasıdır diyen SERT, Sağlık Bakanlığı İşletme Toplu İş Sözleşmesi yetki tespiti Öz Sağlık-İş Sendikası adına Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından verilmiştir, ancak uzun yıllardır yetkiyi elinde bulunduran T.Sağlık-İş Sendikası üye çoğunluğunu kaybedince maalesef konuyu yargıya intikal ettirmiştir. Bu nedenle yargı sonuçlanıncaya kadar geçen sürelerde sendikamız üyesi olsun ya da olmasın tüm sağlık işçileri mağduriyete sürüklenmiştir, ifadelerinde bulundu.

Ankara Saray Engelsiz Yaşam Merkezinde çalışmakta olan üyelerimizin Servis sorununun da çözüme ulaştırıldığı bilgisini veren SERT, 696 Sayılı KHK ile kadroya geçen tüm üyelerimizin sorunlarını yakından takip edip çözüm üretmeye devam edeceğiz dedi.

Kadroya geçen üyelerimize 2019 yılında uygulanmayan %’lik farklar ile asgari ücret zammı konusunda çok yakın bir tarihte örnek dava açılacağını beyan eden SERT, emekli olan üyelerimize, taşeron işçilikte geçen sürelerin ödenmeyen kıdem tazminatı hususunda da örnek dava açılacağını ve ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sevgi Evleri, Çocuk Evler. vb işyerlerinde çalışan üyelerimiz ile ilgili ayda on bir gün ’den fazla yapılan çalışmaların karşılığı ücretlerin ödenmesi ile 24 saat mesai yapıp 7,5 saatini ara dinlenmesi sayarak çalışılmamış gösterilmeleri haksızlığına da örnek dava açılmak üzereyiz, dedi.

Temsilcilerimizin sorularını cevaplayan Sayın SERT, yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı işyeri sendika temsilcilerimizi gönülden tebrik ediyorum, ifadelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın