ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI İLE KUVEYT SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİLERİ SENDİKASI (WUHM-K) ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Sendikamızla ikili iş birliği anlaşması yapmak için Türkiye’ye gelen Kuveyt Sağlık Bakanlığı İşçileri Sendikası (WUHM-K) başkanı Hüseyin el-Sabil el-Azmi ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Sendikamız Genel Merkezinde kabul edildi. Yapılan ziyarete sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sendikamız ile Kuveyt Sağlık İşçileri Sendikası arasında imzalanan ikili iş birliği anlaşmasında Sendika başkanı Hüseyin el-Sabil el-Azmi yaptığı açıklamada “Hem bölgesel hem de uluslararası düzeydeki birikimlerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmak istediğimiz için buradayız. Bu ikili iş birliği anlaşması çerçevesinde sağlık sektöründe ortak eğitim programlarımız olacak” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki sendikacılarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hüseyin el-Sabil el-Azmi, “Türkiye’deki sendikacılar sadece işçilerin haklarını değil aynı zamanda ülkenin ilerlemesi ve kalkınması için gayret gösteren sendikacılardır. Türk halkını son derece takdir ediyor ve kendilerine saygı duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kuveyt Sağlık İşçi Sendikası’nın Kuveyt’te kurulan ilk sendika olduğunu anlatan el-Azmi “Ülkemizde sağlık sektöründe yaklaşık 5 tane faaliyet gösteren sendika var. Sağlık Bakanlığı’ndaki tüm çalışanlar bizim sendikamızın üyesidir. Biz her zaman güçlü bir sendika olmaya çalıştık” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Sert, yapılan ziyaret ve iş birliği anlaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin sorunları ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı dayanışma ve çalışma sürecinden her iki tarafında en üst düzeyde istifade etmek üzere gerekli çalışmaların hızlandırılması hususunda gerekli çalışmalara devam edileceğini ifade etti. Bu alanda her iki sendikanın karşılıklı olarak deneyimlerinden en üst düzeyde istifade edilmesi gerektiğini ifade eden genel başkanımız Sayın Devlet Sert, Kuveyt ile tarihsel ve köklü bağımızı iş hayatına ve sendikal çalışma platformuna da en verimli şekilde yansıtılması gerekmektedir, dedi.

Sert, “Öz Sağlık-İş Sendikası olarak zamanla daha da ileriye giderek hem HAK-İŞ’i büyüterek hem de sendikamızı büyüterek Türkiye’de yerli ve milli model bir sendika olmak için gayret göstereceğiz” açıklamasında bulundu.

 

 

Bir yanıt yazın