HAK-İŞ’TEN CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL’E ZİYARET

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut da bulundu.

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLAN:

“VAR OLAN SORUNLARIMIZI PAYLAŞTIK”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yerel seçimler sonrası hem Cumhuriyet Halk Partisi’ni tebrik etmek hem de belediyelerle olan sorunları doğrudan kendisiyle paylaşmak üzere bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Bundan sonraki süreçlerde nasıl bir çalışma yapmamız gerektiğiyle ilgili CHP Genel Başkanı Özel ile görüş alışverişinde bulunduk. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak taleplerimizi kendisine ifade ettik. Var olan sorunlarımızı da kendileriyle paylaştık” diye konuştu.

 

“TARAFLARIN GÖRÜŞLERİ VE FİKİRLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Arslan, bundan sonraki süreçte de bu yakın diyaloğun devam etmesi hususunda genel bir kanaat oluştuğunu belirterek, “İnşallah CHP Genel Başkanı Özgür Özel yakın bir zamanda HAK-İŞ Konfederasyonumuzu ziyaret edecekler. Türkiye’nin sorunlarının çözümü konusunda tarafların görüşleri ve fikirleri çok önemli” dedi.

 

“ZİYARETİ ÖNEMLİ BİR ADIM OLARAK GÖRÜYORUZ”

İşçi hareketinin sorunlarının çözümü konusunda Genel Başkan Özgür Özel’den güvence aldıklarını ifade eden Arslan, “Umarım bu görüşmeler bundan sonra da devam eder. Ziyaretin çalışanlar için, çalışma hayatı için, demokratik süreçlerin daha da güçlendirilmesi ve diyalog ortamının oluşturulması konusunda önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan, 9 Temmuz 2024 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Merkezinde HAK-İŞ, TÜRK-İŞ ve DİSK’in ortak bir açıklama yapacağını iletti. Arslan, “Üç konfederasyon olarak bir haftadır çalışıp ortak bir metin hazırladık. Çalışma hayatının pek çok sorunları var. Bu sorunların çözümüne yönelik ortak bir çalışma başlattık. Tespitlerimizi, taleplerimizi, varsa eleştirilerimizi yarın kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.