TÜRKİYE’NİN YERLİ VE MİLLİ ÖDEME YÖNTEMİ TROY KART’A GEÇİYORUZ

Siyonist İsrail Devleti’nin, uluslararası hukuku hiçe sayarak tüm dünyanın gözü önünde 40 gündür Filistin halkına yaşattığı soykırıma, çocuk ve masum sivilleri katletmesine sessiz kalmadık, kalmayacağız.

Siyonist Devlet İsrail tarafından Filistinli sivillerin katledilmesi, soykırıma uğratılması karşısında Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in başlattığı ABD ve İsrail menşeili malların boykotuna var gücümüzle destek veriyoruz.

Öz Sağlık-İş Sendikası teşkilatları olarak, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in çağrısıyla ABD Merkezli Visa ve MasterCard uygulamalarını terk ediyor, Türkiye’nin yerli ve milli ödeme yöntemi TROY Karta geçiyoruz.

Filistin’li masumların dökülen kanlarına ortak olmayacak, uluslararası para ödeme sistemlerinden kazandıkları ile katil devlet İsrail’in Filistinli sivillere uyguladığı katliama ateş taşımayacağız.

Öz Sağlık-İş Sendikası olarak, Sendikamız üyelerine, çalışanlarına, üyelerimiz ailelerine ve milletimize Gazze’de yaşanan soykırım ve vahşete karşı durmak adına yerli ve milli ödeme yöntemimiz olan TROY karta geçmeleri hususunda çağrıda bulunuyoruz:

“Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun”