YEREL YÖNETİMLERDE YENİLİKÇİ SOSYAL POLİTİKALAR ÇALIŞTAYINA KATILDIK

AK Parti Sosyal Politikalar, Yerel Yönetimler, Ar-Ge ve Eğitim Başkanlıklarının SETA ile birlikte düzenlediği “Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı”na  Öz Sağlık-İş Sendikası olarak katılım sağladık.

Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ve  2 gün süren Çalıştay’da Gençlik ve Spor, Eğitim ve Kültür, İstihdam, Sağlık ve Sosyal İşler, Aile, Kadın ve Çocuk, Yaşlı, Engelli, Göçmen, Roman, Sosyal Yardımlar, Altyapı, Çevre ve Konut Hizmetleri ile Afet Yönetimi başlıklarından oluşan  12 farklı konu masaya yatırıldı.

Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin’in temsil ettiği Sendikamız, Sağlık ve Sosyal İşler başlıklı masada yer aldı ve konuya  ilişkin olarak sendikamızın görüşlerini dile getirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen Çalıştaya STK’lar, akademisyenler, belediyeler, işçi, işveren ve kamu çalışanlarının örgütlü olduğu sendika ve konfederasyonlar, meslek kuruluşları ile kamu kurumlarından yoğun katılım sağlandı.