ARTAN HAYAT PAHALILIĞI KARŞISINDA ÜYELERİMİZİ KORUMAYA DEVAM EDİYORUZ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKİ BELDE A.Ş İLE EK PROTOKOL İMZALADIK

Sendikamız asgari ücrete yapılan zamlar, enflasyondaki artış ve hayat pahalılığı ile alım gücünde meydana gelen düşüşler karşısında üyelerini korumaya devam ediyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belde AŞ’de görev yapan üyelerimiz adına işveren sendika Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası YERELSEN ile Sendikamız Öz Sağlık-İş arasında Ek Protokol imzalandı.

31 Aralık 2025 tarihinde yürürlük süresi sona eren mevcut sözleşmeye ilişkin olarak yapılan ek protokol ile hem ücretlerde hem de sosyal haklarda iyileştirme sağlandı.
Ek Protokole Sendikamız adına Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve Kocaeli Şube Başkanımız Sedat Balkan, Belde A.Ş adına işveren Sendika YERELSEN Genel Sekreter Yardımcısı İ. Halil Çelik imza attı.

İmzalanan Ek Protokol sebebiyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, Belde A. Ş. yönetimine ve Protokol çalışmalarını hassasiyetle sürdüren Kocaeli Şube Başkanlığımıza ve teşkilatımıza üyelerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.