KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ’NDE MUTLU SONA ULAŞILDI

İMZALANAN  İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN 605 SAĞLIK İŞÇİSİ  FAYDALANACAK

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adına işveren sendikası TÜHİS  ile Sendikamız arasında yeni dönem toplu  iş sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinden üniversitede görev yapan ve 601’i Öz Sağlık İş üyesi olan toplam 605 sağlık işçisi faydalanacak.

TÜHİS’te imzalanan toplu iş sözleşmesi metnine  Sendikamız adına Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Adem Yavuz, TİS Uzmanımız Emre Kılıç ile Ecrin FERAH, Kahramanmaraş Şube  Başkanımız  Murat Arifoğlu, Şube Başkan Yardımcılarımız Bekir Berker ve  Mustafa Abdurrahmanoğlu imza atarken TÜHİS adına  Genel Sekreter Yardımcıları  Hasan Yılmaz ve Şerefettin Güler, Uzmanlar Ahmet Sarıkaya ve  Fahriye Arıkan imzaladı.

İŞÇİLERİN KAZANIMLARI İYİ BİR SEVİYEYE GETİRİLDİ

Geçtiğimiz dönem üniversite ile yaptığımız sözleşmede alınan hak ve kazanımlar, bu yıl işveren sendikasının temel uygulaması olan  KÇP’deki kazanımlarla birleştirilerek daha iyi bir seviyeye getirildi

Geçen dönem toplu iş sözleşmesinde yer alan sosyal haklar iyileştirilerek yeni kazanımlarla desteklendi, mevcut ücretler  KÇP’deki ücretler oranında artırılarak yeni dönemde  Sütçü İmam Üniversitesi sağlık emekçilerinin istifadesine sunuldu.