“İŞÇİ MEMUR-MAAŞ KIYASLAMASI ÇALIŞMA BARIŞINI ZEDELİYOR” DEDİK, GÜNDEM BELİRLEDİK

210 bine yaklaşan üyesiyle çalışma hayatına yön veren, sorunları ülke gündemine taşıyan Öz Sağlık-İş Sendikamız gündem belirlemeye devam ediyor.

İşçi-memur maaşlarının kıyaslanmaması, tüm emekçilerin hak ettikleri ücretleri eksiksiz alması, gerekirse işçi ve memur çalışanların bu aşamada birlikte mücadele etmesi gerektiğine dair açıklama yapan Sendikamız Genel Başkanı ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Devlet Sert’in çağrısı, basın yayın organları ve kamuoyu gündemine oturdu.

Sendikamızı ve Genel Başkanımızı arayarak teşekkür eden işçi-memurlar haklarının savunulması noktasında diğer sendikaların sessizliğini korurken Öz Sağlık-İş’in tüm çalışanların haklarını koruyan açıklamasının kendileri için değerli, adil ve hakkaniyet içerdiğini ifade ettiler.

Genel Başkan Sert’in “İşçi maaşlarını eleştirerek, memur maaşlarını artıramazsınız. Gerekiyorsa birlikte mücadele edilip emeğin hakkı korunmalı. Ancak çalışma barışını zedeleyen eylem-söylemlerde bulunulmamalı” şeklindeki yazılı açıklaması onlarca ulusal, yerel gazetelerde, haber sitelerinde yer aldı, sosyal medya gruplarında teşekkür ifadeleri ile paylaşıldı.