KARABÜK ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞINA DAMLA YILMAZ EKEMEN SEÇİLDİ

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“80 YILLIK SENDİKALARIN ÇÖZEMEDİĞİ SORUNLARI ÖZ SAĞLIK-İŞ ÇÖZDÜ”

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK, HEDEFİMİZ 300 BİN SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANI”

Sendikamız Karabük Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Şube Başkanlığına Damla Yılmaz Ekemen seçildi Şube yönetimi ise Ersin Aslan ve Recep Demircioğlu’ndan oluştu.

Genel Kurula HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş , Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem’in yanı sıra AK Parti Karabük Milletvekilleri  Ali Keskinkılıç  ve Cem Şahin, AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya, Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Safranbolu Devlet Hastanesi Başhekimi Erkan Andaç, Karabük il Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetler Başkanı  İsmail Kara, Karabük il Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Yüksel Korkut, Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Hakkı Yıldız, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü  Kamil Temel, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Bülent İpek, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı Fatma Pazarlıoğlu, Karabük Ağız ve Diş Hastanesi Müdürü Ferdi Kökcü, KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcısı İbrahim Ergül, HAK-İŞ Konfederasyonu Karabük İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, HAK-İŞ  Konfederasyonu Kastamonu İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Çağlı, Öz Orman İş Sendikası Karabük Bölge Başkanı Levent Işıktaş, Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkan Danışmanı Ruhi Ayhan, Öz İplik İş Sendikası Karabük İl Başkanı Yavuz Bayıryol, Öz Sağlık İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Recai Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Hacer Çınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Abdurrahman Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Bartın Şube Başkanı Halil Altınçubuk ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Öz Sağlık İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Bayram Harmancı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI REMZİ KARATAŞ YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan teşekkül etti. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş yaptı.

DEPREM ŞEHİTLERİ İÇİN KURAN-I KERİM OKUNDU

Sendikamızın Karabük Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nun açılışında depremde vefat eden vatandaşlarımız ve üyelerimiz için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“80 YILLIK SENDİKALARIN ÇÖZEMEDİĞİ SORUNLARI ÖZ SAĞLIK-İŞ ÇÖZDÜ”

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK, HEDEFİMİZ 300 BİN SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANI”

Karabük Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan  HAK-İŞ Genel Başkanvekili ve Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, çalışma hayatı tarihinde 80 yıllık sendikaların çözüme kavuşturamadığı konuları  Öz Sağlık-İş  olarak çözdüklerini ve çözmeye devam ettiklerini belirterek, “Bizim kapımız herkese açık, hedefimiz  300 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarımızı  çatımız  altında sendikal güvenceye ve huzura kavuşturmaktır” dedi.

Genel Kurul’da konuşan Genel Başkan Sert, sözlerine depremde kaybettiğimiz teşkilat mensupları ve  50 binin üzerinde vefat eden vatandaşımız için rahmet dileyerek başladı.

Sendika olarak depremin ilk gününden bugüne kadar yapılan yardımları, bölgede bulunan sendika mensuplarımıza, üyelerimize yönelik destekleri anlatan Genel Başkanımız Devlet Sert,  “Asrın felaketiydi ve bizler devlet-millet olarak kenetlendik. Sendika olarak sadece depremde değil,  gerçekleşen tüm afetlerde ihtiyaçlara katkı vermeye çalıştık. Bizim mücadelemiz sadece üyelerimizin sorunları çözmek, sözleşme yapmak değil. Sorunlarımızı medeniyetimizin bize yüklediği anlayışla çözmek ve bununla ilgili mücadele vermektir” dedi.

“EK PROTOKOLÜ BUGÜN-YARIN İMZALAYACAĞIZ, KİMSE  ENDİŞE ETMESİN”

Genel Başkanımız Devlet Sert Genel Kurul’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“ Aile Bakanlığı’nda çalışan sosyal hizmet personeli için ısrarcı olduğumuz Ek Protokol nedeniyle Bakan hanımla 5 defa görüşen bir kardeşiniz olarak söylüyorum; İnşallah bunun müjdesini vererek bu mağduriyeti de gidereceğiz. Yetişirse bugün, yetişemezse yarın imzalayacağız. Ama şunu bilin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalışan arkadaşlarımızın ek protokolü eninde sonunda yapılacak. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

“SIRADA TAYİN YASAĞI VAR, ÇÖZECEĞİZ”

Sağlık Bakanlığı’nda sözleşme sürecimiz devam ediyor. Tayin konusuna esneklik getirmek, teknikte çalışanların mağduriyetini gidermek gibi konulardaki çalışmalar karşılıklı olarak devam ediyor.

IMF’nin bize dayatmasıyla gündeme gelen erken yaşta  emeklilik, zorunlu  emeklilik gibi gündemler artık yok.  Sendika olarak  Konfederasyon olarak yılmadan söyledik, mücadele ettik, teklif sunduk, tasarı sunduk, raporlar hazırladık, peşini bırakmadık. Ama bakın bugün ortadan kalkmış bir zorunlu emeklilik başarısı var.  Hiç endişe etmeyin, hiç yılgınlığa düşmeyin. Tayin engelini de biz çözeceğiz.

Öz Sağlık-İş’in çözemeyeceği bir sorunu kimse çözemez. Uykusu kaçmayan, masa başından kalkmayan, dert dinlemeyen, dert ile dertlenmeyen çözemez. Masa başı sendikacılığının bittiğini, sahanın dilinin önemli olduğunu anlamayanın sendikacılığı da biter arkadaşlar.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÖRGÜTLENME AĞINA SAHİBİZ

Öz Sağlık-İş olarak 81 vilayette 85 şubesiyle, hizmet araçlarıyla, genel merkez binaları, şube binalarıyla hizmet veren bir sendikayız.

İş kolumuzun en büyük sendikası olarak bugün çalışma hayatını yönlendiren anlayışla mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu sene hedefi koydum arkadaşlar; üye sayımızı 300 bin yapacak şekilde hedefimize ilerleyeceğiz. 300 Bin sağlık ve sosyal hizmet işçisi bu çatı altında hakkını, hukukunu, kazanımlarını arayacak. Bunun için çok çalışacağız.

Nasıl geçmişte taşeronluk sisteminde kimse inanmazken biz bu başarıya ulaştıysak, şimdi de inanıyorum ki tüm sağlık ve sosyal hizmet işçileri sendikalı olabilmek adına doğru tercihleri yapacak ve algı sendikacılığını değil, bilgi sendikacılığını, genç nesil sendikal anlayışı tercih edecekler.

“YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR SİYASİ İSTİKRAR SAYESİNDE ÇÖZÜLDÜ”

Yıllarca çözülemeyen sorunlar siyasi istikrar sayesinde sonuca ulaşmıştır. Taşeron davası da böyle çözülmüştür. Beklentiler arttı, kadro talebi arttı. ÖSP adı altında asıl işi yapanlara kadro yok dendi. Biz bunu da tarihin çöplüğüne attık. Eski Sendika Genel Başkanlarımızdan Jülide Hanım da Bakanlığı döneminde bu sorunları bildiği için yardımcı oldu, bunu da unutmamak lazım. Kendisine teşekkür ederim. Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a teşekkür ederim, özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.

“HİÇBİR ÜYEMİZİN AİDATI HARAM YERE GİTMEZ”

Bizler işçinin hakkını hukukunu, aidatını emanet sayarız. Emanet olduğunu biliriz. Hiçbir üyemizin aidatı haram yere gitmez, kimsenin endişesi olmasın.

Biz aidatlarımızla üyelerimize yönelik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Üyemizin moral motivasyonunu her zaman ön planda tutuyoruz.  Üyelerimizin tamamına yönelik hediyelerimizin dağıtımına başlandı. Karabüklü emekçi kardeşlerimin hediyeleri de önümüzdeki hafta dağıtılacak.

Biz gücümüzü sizden alacağız. Siz güçlü olursanız biz, biz güçlü olursak HAK-İŞ, HAK-İŞ güçlü olursa Türkiye güçlü olacak.

Bugün Karabük  Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz.  Şube Başkanımız Damla Yılmaz Ekemen hanımefendinin çabasına, gayretine, çalışmasına şahidiz ve kendisine teşekkür ediyor, yeni döneminin de hayırlı olmasını diliyorum. Genel Kurulumuz hayırlara vesile olsun”.

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ALİ KESKİNKILIÇ SALONU SELAMLADI

“ Öz Sağlık İş Sendikamız Karabük Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını diliyorum. 

Millet olarak gecesini gündüzüne katarak, fedakârca çalışan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına her zaman minnet duyguları ile yaklaşırız. Ben de buradan kendilerine teşekkür ediyorum. 

Özlük hakları itibari ile taşerondan kadroya geçen sağlık ve sosyal hizmet işçilerinden ailesinden ayrı olanlar var, tayin hakkı bekleyenler var. Biz ailenin birlikteliğine çok kıymet veren bir siyasi partiyiz. Bu konudaki sıkıntıyı da en yakın zamanda çözeceğimizi düşünüyorum. Önümüzde bir seçim var, herkesin sandığa giderek oy kullanması katılımcı demokrasi adına son derece önemlidir. Tüm katılımcılara saygılar sunuyorum”

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ AVUKAT CEM ŞAHİN GENEL KURULA HİTAP ETTİ

Genel Kurula katılan tüm misafirleri saygı ile selamlıyorum. Sendikalar ve sivil toplum kuruluşları toplumun baskı ve yönlendirme unsurlarıdır. Bu bakımdan önerilerinin eleştirilerinin dikkate alınması, yönetim unsurlarını da besler. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın STK ve sendikalara verdiği değeri en yakın sizler biliyorsunuz. Çalışma hayatına katkı ve çalışma barışı açısından çalışan memnuniyetine son derece önem verir. HAK-İŞ’in çalışanlar ve çalışma hayatına ilişkin taleplerini de asla karşılıksız bırakmamıştır. O yüzden HAK-İŞ,  Öz Sağlık-İş bizler için önemlidir. Pandemide, deprem felaketinde sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin fedakârlıklarına bir kez de buradan teşekkür etmek isterim. 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Türk Demokrasisine sahip çıkmak için sandığa gitmek çok önemli. Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

HAK-İŞ KARABÜK İL BAŞKANI VE ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBE BAŞKANI KENAN YILMAZ KATILIMCILARI SELAMLADI

“Öncelikle Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.  İl Başkanlığım dönemi olan 1.5 yıllık sürede Şube Başkanımız Damla hanımla çok güzel verimli çalışmalara imza attık. Kendisine Konfederasyonum adına da teşekkür eder, yeni döneminin hayırlı olmasını dilerim”

KARABÜK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİSİ ÇİĞDEM ÇİYDEM’DEN KATILIMCILARI SELAMLADI

“Öz Sağlık-İs Sendikası Karabük Şube Başkanlığı temsilcisi olarak hepinizi saygı ile selamlıyorum. Şehrimize hoş geldiniz, bizleri şereflendirdiniz. Sizleri ilimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Öz Sağlık-is Sendikamızın ve Genel Başkanımız Devlet Sert beyefendinin hedeflemiş olduğu; Sendikamızın misyonunu ve vizyonunu örnek alarak, tarihi, milli ve manevi değerler ışığında, ilimizde sağlık ve sosyal hizmet personelinin sendikal haklarını, basta hukuk olmak üzere tüm alanlarda takip ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sorunları için çözümler üretip iyileştirme ve geliştirme çalışmalarında bulunuyoruz. Temsilciler olarak, üyelerimizin acı-tatlı, hüzünlü-sevinçli günlerini paylaşıyor, üyelerimizin kurumlarda yasamış oldukları sorunları yerinde irdeliyor, Şube Başkanlığımıza aktarıyoruz.

Çalışmalarımızda bizlere büyük destek veren, her daim gurur duyan bir şube başkanına sahibiz. Biz de şube başkanımız ile gurur duyuyor, genel kurulda tüm temsilciler olarak Damla YILMAZ EKEMEN başkanımıza başarılar diliyoruz.

Bizler güzel Türkiye’nin güçlü çalışanlarıyız. Bizler bu topraklar için, devletimizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gelişiyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Karabük Şube Başkanlığımızın temsilcileri olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Şube başkanımız Damla YILMAZ EKEMEN’in yanında olduğumuzu belirtiyor, Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyoruz”

 

ÖZ SAĞLIK İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBE BAŞKANI DAMLA YILMAZ EKEMEN SALONA HİTAP ETTİ

“Karabük Şubemizin1. Olağan Genel Kurulu’na katılımlarınızdan, bu çok özel günümüze verdiğiniz destekten, bu demokrasi şölenimizin heyecanını bizlerle paylaşmış olmanızdan, bu fevkalade güzel duygu şölenimize ortak olmanızdan dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz.

Konuşmama başlamadan önce yaşadığımız deprem felaketinde kaybettiğimiz teşkilat mensuplarımızı ve 50 binin üzerindeki vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan sabır, halen tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 210 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası ÖZ SAĞLIK-İŞ’İN çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. Sendikamıza emek veren, bugünlere getiren herkese şükranlarımızı sunuyor, Allah razı olsun diyoruz.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var. Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir haklının hakkı için nasıl bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan saygıdeğer genel başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz.

İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını genel merkez yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Bugün Karabük Şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu. Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk, sendika için demokrasinin varlığının, kazanımının getirdiği huzurlu, şeffaf bir yolculuk. Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye, hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, “başarı çalışanındır” düsturuyla hareket ettik. Takdir önce Cenab-ı hakka, sonra her bir ferdini aziz bildiğimiz teşkilatımıza aittir. Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile öz sağlık-iş sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bu özel günümüzde elimizi tuttuğunuz, yüreğimizdeki heyecana varlığınızla ortak olduğunuz, ilk kez yaptığımız kongremizin demokratik güzelliğini bizimle paylaştığınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah’a emanet olunuz.”

ŞUBE BAŞKANLIĞINA DAMLA YILMAZ EKEMEN SEÇİLDİ

Sendikamız Karabük Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Damla Yılmaz Ekemen seçildi.

Şube yönetimi ise Ersin Aslan ve Recep Demircioğlu’ndan oluştu.