BAŞKANLAR KURULUMUZ ANKARA’DA TOPLANDI

GENEL BAŞKAN SERT: “300 BİN ÜYE SAYISINI YAKALAMA HEDEFİNİ BUGÜN BAŞLATIYORUZ”

Sendikamız Başkanlar Kurulu, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 15. Olağan Genel Kurulu’nun ilk çalışma günü sonrasında Ankara’da toplandı.

Genel Başkanımız Devlet Sert tarafından sevk ve koordine edilen Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda 81 ilden gelen Şube Başkanlarımıza çeşitli konularda bilgi verildi, açıklamalarda bulunuldu.

Başta Kamu Çerçeve Protokolü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Derya Yanık tarafından müjdesi verilen Ek Protokol hakkında görüşlerini açıklayan Genel Başkanımız Devlet Sert, Toplu  İş sözleşmesi süreçleri, Sağlık Bakanlığı TİS süreci, Teşkilatlanma çalışmaları, yeni örgütlenme mücadelesi, hukuk birimi tarafından açılan davalar, komite çalışmaları, eğitim faaliyetleri ve Sendikamız tarafından yürütülen sosyal faaliyetlere ilişkin Şube Başkanlarımızı bilgilendirdi.

“SENDİKACILIK SAHADA YAPILIR, ANLATACAĞIZ, BİLGİ VERECEĞİZ, ÇATIMIZI GENİŞLETECEĞİZ”

Başkanlar Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, Öz Sağlık-İş Teşkilatlarına yeni bir hedef koyan Genel Başkan Devlet Sert, “300 bin üye sayısını yakalama hedefini bugün buradan başlatıyoruz.  Sendikacılık sahada yapılır, anlatacağız, bilgi vereceğiz, sorun çözüp çatımızı genişleteceğiz” dedi.

Türkiye genelinde İş sağlığı ve güvenliği personeli olarak görev yapan  120 bin kişinin sendika arayışından da söz eden Genel Başkan Devlet Sert,  geçtiğimiz yıl başlatılan örgütlenme çalışmalarının hızlanarak devam ettirileceğini kaydetti.

Şube başkanlarından gelen soruları da cevaplandıran Genel Başkan Devlet Sert, HAK-İŞ Genel Kurul seçimleri ile 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize, devletimize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

Başkanlar Kurulu Toplantısına Genel Başkanımız Devlet Sert’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Remzi Karataş ve Süleyman Doğan, Genel Merkez Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ve  Şube  Başkanlarımız katıldı.

Toplantı aile fotoğrafının çekimi ile sona erdi.