MESCİD-İ AKSA VE FİLİSTİN HALKINA ALÇAKÇA SALDIRAN İSRAİL’İ BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE KINADIK

İşgalci İsrail Polisinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere alçakça saldırmasını Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde yapılan basın açıklaması ile kınadık.
Konfederasyonumuz HAK-İŞ tarafından düzenlenen kınama eylemi ve basın açıklamasına, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkanımız Devlet Sert, Konfederasyon Yönetim Kurulu, Genel Başkan Yardımcılarımız Süleyman Doğan, Mustafa Özüpek, Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanımız Tuba Gülpembelioğlu, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Ankara 1 ve 2 No’lu Şube Başkan ve yöneticilerimiz, konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri katıldı.

KONFEDERASYON BAŞKANI ARSLAN:
“IRKÇI, FAŞİST YAKLAŞIMLARIN KARŞISINDA SESSİZ KALANLARI LANETLİYORUZ”

Büyükelçilik önünde basın açıklaması yapan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere Avrupa Birliği, Arap Birliği ve pek çok uluslararası kuruluş bu konuda sınıfta kalmıştır. Onlara yazıklar olsun. Bu işgalin, bu emperyalist saldırıların, bu insanlık dışı uygulamaların ırkçı, faşist yaklaşımın karşısında sessiz kalanları lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

“FİLİSTİN’İ TÜRKİYE’DEN AYRI DÜŞÜNEMEYİZ”

Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın sıradan bir ifade olmadığını dile getiren Konfederasyon Başkanımız Arslan, “Filistin’de yaşananları bizim için ülkemizden ayrı düşünemeyiz. Filistin’i Türkiye’den ayrı düşünemeyiz. Kudüs’ü İstanbul’dan, Ankara’dan, Konya’dan, Bursa’dan ayrı düşünemeyiz. Aksa bizim ilk kıblemizdir. Aksa’yı Cenabıhak Kur’an-ı Kerim’inde mübarek kılmıştır. Bizim kutsalımızdır. Aksa’ya saldırılara karşı sessiz kalmak, inançlarımızı yok saymak demektir” dedi.

SLOGANLAR ATILDI

Protesto eylemindeki katılımcılar İsrail Büyükelçiliği önünde “Filistin halkı yalnız değildir”, “Filistin’e selam direnişe devam”, “Aksa’ya uzanan eller kırılsın”, “Kahrolsun İsrail” sloganları attı.

SİYAH ÇELENK BIRAKILDI

HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan önderliğindeki HAK-İŞ Heyeti ve yönetim kurulu üyelerimiz İsrail Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktılar.

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE DESTEK ZİYARETİ

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ve beraberindeki HAK-İŞ Heyeti, Filistin Büyükelçiliği’ne de destek ve taziye ziyaretinde bulunarak çiçek takdim ettiler.