GENEL BAŞKAN SERT FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLERLE İFTARDA BULUŞTU

Genel Başkanımız Devlet Sert, Konfederasyonumuz Kudüs Komitesi tarafından Filistinli öğrenciler için düzenlenen iftar programına katıldı.

İftar programına Sendikamız adına Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Özüpek ve Sendikamız Kudüs Komitesi Başkanı Murat Bişkin katılırken, programın ev sahipliğini Konfederasyon Başkanımız Mahmut Arslan ile HAK-İŞ Filistin ve Kudüs’e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi yaptı.

İftar Programına ayrıca Kudüs ve Tarihimiz Derneği Ankara Şube Başkanı Filistinli Gazeteci-Yazar Dr. Zahid Elbek, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkanları ve çok sayıda Filistinli öğrenci katıldı.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, iftar sofrasında yaptığı konuşmada Filistinli öğrencilerle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, katılımcıların Ramazan aylarını kutladı, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramlarının mübarek olması dileğinde bulundu. Arslan, “Siz Filistinli kardeşlerimizle beraber olmaktan, sizleri burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Filistin sorunu sadece sizlerin değil, bütün insanlığın sorunudur. Son zamanlarda Filistin’de yaşanan olaylarda kaybettiğimiz şehitlerimiz var. Bu konuda sessiz kalmayacağız” diye konuştu.

Konfederasyonumuz Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi de yaptığı konuşmada “Geleneksel olarak bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz Ramazan Buluşmamıza icabet ettiğiniz için siz öğrenci kardeşlerimize teşekkür etmek istiyorum. Ramazan bildiğimiz gibi paylaşma, dayanışma ve bereket ayıdır. Bugünde lokmamızı paylaşarak, birliğimizi ve beraberliğimizi ortaya koyuyoruz” dedi. Tanrıverdi, “Mescidi Aksa Türkiye için kırmızı çizgidir. Mescid-i Aksa ve Filistin’in özgürlüğü için her birimiz elimizden gelen ve gayreti göstermek zorundayız. Bu anlamda orada nöbet tutan kardeşlerimize, İsrail zulmü altında mücadelelerini bizim adımıza sürdüren tüm kardeşlerimize buradan selam olsun” diye konuştu.

BAŞKAN SERT FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

İftar programında Filistinli öğrenciler ile sohbet eden Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Öz Sağlık-İş’in Filistin davasına olan hassasiyetini dile getirirken, Gazze’de yapımı devam eden ve engelli yetim Filistinli çocuklar için Sendikamız tarafından inşa edilen Rehabilitasyon Merkezi ve Ortaokul hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Program, öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.