KADIN KOMİTEMİZ 8 MART’TA DEPREMZEDE KADIN ÜYELERİMİZİN YANINDAYDI…

Sendikamız Genel Merkez Kadın Komite Başkanı Tuba Gülpembelioğlu ve Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Yener Öztürk, Ankara’ya yerleştirilen depremzede kadın üyelerimizi ziyaret ettiler.

Ziyaretlere HAK-İŞ Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin, Kadın Komite Başkan Yardımcımız Ecrin Ferah, Hatice Olgun ile HAK-İŞ Özel Kalem Sorumlusu Yağmur Açıkalın da katıldı.

Deprem bölgesinde yakınlarını, evlerini kaybeden üyelerimizin yanında olan Kadın Komitemiz ve Ankara 2 No’lu Şubemiz Genel Merkezimizde hazırlanan hediyeleri de takdim ettiler.

YAKINLARINI KAYBEDEN ve TEDAVİLERİ DEVAM EDEN ÜYELERİMİZE ZİYARET

Genel Merkez Kadın Komite Başkanımız Gülpembelioğlu ve Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Öztürk, evinin enkazından kurtulan ancak iki evladını kaybeden Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan üyemiz Nazire Nevin Çolak’a Etlik Şehir Hastanesi’nde geçmiş olsun ve taziye ziyaretinde bulundular. Kadınlar Günü vesilesiyle, evlat acısıyla sarsılan Çolak’ın yanında olan heyetimiz üyemize moral desteği verdi.

Ayrıca Kahramanmaraş Yörük Selim Ek Hizmet Binası’nda görev yapan üyemiz Gülcan Orcan’ı da Ankara’da tedavi gördüğü Bilkent Şehir Hastanesi’nde ziyaret eden heyetimiz, üyemize “Öz Sağlık-İş her zaman yanınızda” dedi.

Deprem sonrası Ankara’ya gelerek ameliyat olan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan temsilcimiz Ayla Gez’i de yerleştiği otelde ziyaret eden heyetimiz manevi destek verdiler, ihtiyaçları hakkında bilgi aldılar.

EVLERİ HASAR ALAN ÜYELERİMİZ POLATLI’YA YERLEŞTİRİLDİ

Evleri depremde ağır hasar alan Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde görev yapan üyemiz Osman Burakhan Kayabaşı ve ailesi ile İskenderun Devlet Hastanesi’nde görev yapan üyemiz Meryem Kurt, Genel Merkezimizin desteğiyle Polatlı’ya yerleştirildi.

Ankara’ya yerleştirilen üyelerimizi 8 Mart vesilesi ile bir kez daha ziyaret eden heyetimiz hem moral desteği verdi hem de ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.