BAŞKAN SERT KIRIKHAN’A SAHRA HASTANESİ KURAN BELÇİKA’NIN ULUSAL TELEVİZYONUNA DEMEÇ VERDİ

Genel Başkan Devlet Sert Hatay temasları sırasında, Kırıkhan’a sahra hastanesi kuran Belçika’nın ulusal televizyonu VRT NWS’e demeç verdi.

Kırıkhan Devlet Hastanesi’nin yanındaki bir bölgeye Belçika Hükümeti tarafından kurulan Sahra Hastanesi’nin çalışma şekli ve kuruluşuna ilişkin yetkililerden bilgi alan Genel Başkanımız Devlet Sert, bölgede bulunan Belçika Ulusal Televizyonu VRT NWS’a açıklamalarda bulundu.

Asrın felaketini yaşayan ülkemize dünyanın pek çok ülkesinden arama kurtarma ekipleri ve insani yardım malzemesinin gönderilmesini son derece anlamlı bulduklarını belirten Genel Başkan Sert, “40 bine yakın insanımızı kaybettiğimiz, 11 ilimizde yıkıcı etki yapan bu felaket karşısında özellikle Belçika Hükümeti’nin kurmuş olduğu bu sahra hastanesi, insani yardımın da üzerinde bir önem taşımaktadır. Kendilerine bu duyarlı tavırdan dolayı sağlık çalışanları olarak, milletimiz olarak, devletimizi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Belçika Hükümeti tarafından kurularak hizmete açılan sahra hastanesinde 80 kişilik tıbbi personel, Belçika tarafından gönderilen tıbbi malzemelerle birlikte görev yapmaya başladı. 6 bin metrekarelik alana kurulan hastanede günde 100 kişi tedavi edilebilecek.