GENEL BAŞKAN SERT, ÖZ TAŞIMA-İŞ SENDİKAMIZIN 4. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

Genel Başkanımız Devlet Sert Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e bağlı Öz Taşıma İş Sendikası’nın 4. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Kurula Genel Başkanımız Devlet Sert’in yanı sıra, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ Eski Başkanı Salim Uslu, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Genel Başkan Vekili Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Remzi Karataş ve Süleyman Doğan, Ankara 1 Nolu Şube Başkanımız Tahsin Özdemir ve Yönetim Kurulu, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Konfederasyona üye sendikalarımızın genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile siyasi parti temsilcileri ve STK başkan ve üyeleri katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Özüpek genel kurulda divan üyesi olarak görev yaptı.

Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan Genel Kurulda yaptığı konuşmada, kamu çerçeve protokolünde yapılan çalışmalar ve ücretler üzerindeki ağır vergi yükü başta olmak üzere çalışma hayatını ilgilendiren önemli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay da genel kurulda delegelere selamlama konuşması yaparak yeni dönemde Genel Başkan adayı olmayacağını ifade etti. Toruntay, Öz Taşıma İş Sendikası’nın 4. Olağan Genel Kuruldan sonra yeni dönem için Av. Mehmet Ali Kayabaşı başkanlığında devam edeceğini söyledi.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Mehmet Ali Kayabaşı’da Genel Başkan Mustafa Toruntay’a teşekkür ederek bir selamlama konuşması yaptı.

Genel Başkanımız Sert de Öz Taşıma-İş Sendikası mensupları ile bir araya geldiği genel kurulda kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi, Genel Başkanlığı’na seçilen Av. Mehmet Ali Kayabaşı ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde bulundu.