SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET İŞÇİSİ YİNE ÖZ SAĞLIK İŞ DEDİ…

ÖZ SAĞLIK-İŞ ZİRVEDEKİ YERİNİ ÜYE SAYISINI ARTIRARAK KORUDU: 199 BİN 587

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“ALGILARLA DEĞİL, GERÇEK SENDİKACILARLA YOL YÜRÜMEK İSTEYEN 200 BİNLİK AİLEMİZE TEŞEKKÜR EDERİM”

“BU SONUÇ TEMSİLCİMİZDEN GENEL MERKEZİMİZE BÜYÜK BİR TEŞKİLAT BAŞARISIDIR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan “6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İş kollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2023 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ” Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre  Sendikamız  Öz Sağlık-İş, sağlık ve sosyal hizmet  işkolunda 199 bin 587 üye sayısıyla bir kez daha kendi işkolunun lider sendikası oldu.

Açıklanan  istatistiklere göre Sendikamız  yine Türkiye’nin en büyük  3. İşçi Sendikası  unvanını korudu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SAĞLIK VE SOSYAL EMEK HAREKETİ: ÖZ SAĞLIK-İŞ

Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı  2023 Ocak ayı istatistiklerine göre sağlık ve  sosyal hizmet  işkolunda 199 bin 587 üye sayısı ile liderliğini koruyan Sendikamız,  işkolunun diğer sendikalarını çok gerilerde bırakarak, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal emek hareketi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ TÜM ALGILARI, OYUNLARI BOŞA ÇIKARDI, ÖZ SAĞLIK İŞ’İ TERCİH ETTİ…

Açıklanan istatistiklerle, sağlık ve sosyal hizmet emekçileri yetkili sendikaları Öz Sağlık-İş’e olan güvenlerini bir kez daha tescillediler.

Sahada, kurumlarda gerek idari, gerekse hukuk eliyle oynanmaya çalışılan tüm oyunlara, sergilenen tüm algılara, sosyal medya üzerinden yürütülen tüm karalamalara en büyük cevabı yine sağlık ve sosyal hizmet emekçileri verdi.

Bir önceki döneme göre bırakın üye kaybetmeyi, üye sayısını artıran Sendikamız Öz Sağlık İş, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine hizmet etmeye, hak ve kazanımlarını korumaya, yeni haklar elde etmeye devam ediyor.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“ALGILARLA DEĞİL, BİZİMLE YOL YÜRÜYEN 200 BİNLİK AİLEMİZE TEŞEKKÜR EDERİM”

Açıklanan istatistiklere ilişkin bir değerlendirme yapan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, algılarla, oyunlarla, hilelerle değil gerçek sendikacılarla yol yürümeyi tercih eden 200 binlik Öz Sağlık İş ailesine teşekkür etti.

Sert yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Açıklanan Ocak 2023 istatistikleri bizi bir kez daha zirvenin sahibi, bir kez daha sağlık ve sosyal hizmet emekçisinin ilk tercihi, bir kez daha işkolumuzun lideri ve Türkiye’nin 3. büyük işçi sendikası yapmıştır. Allah’a binlerce şükür çok mutluyuz, çok gururluyuz.

Bu sonuç, üyemizden temsilcimize, şubelerimizden genel merkezimize kadar büyük bir teşkilat başarısıdır. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Sağlık ve sosyal hizmet işçisinin büyük fedakârlıklar içeren bir emeği var. Öz Sağlık İş olarak bu emeğin, bu fedakârlığın karşılığını hem masada hem de sahada yılmadan, bıkmadan usanmadan savunuyoruz, savunmaya devam edeceğiz.

Türkiye’nin ve dünyanın ekonomik koşulları göz önünde bulundurulduğunda sağlık ve sosyal hizmet işçisinin sonuna kadar hak ettiği, emeğinin karşılığı olan tüm hakları yetkili sendika olarak bugüne kadar aldık, bundan sonra da alacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Bu zafer üyesinden teşkilatlarına genel merkezine kadar  bütün ÖZ SAĞLIK-İŞ Ailesinin alın teri, emeği, azmi, inancı, ortak zaferidir. Allah emek veren herkesten razı olsun.

Hepimize  hayırlı  uğurlu olsun.  Allah utandırmasın”.