ÜYEMİZİN SMA HASTASI 10 AYLIK BEBEĞİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

GENEL BAŞKAN SERT KÜÇÜK YUSUF’U EVİNDE ZİYARET ETTİ

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Şube  Kongresi için geldiği  Nevşehir’de  üyemiz Yüksel Gostak’ın  SMA ölümcül kas hastalığına yakalanan 10 aylık bebeği Yusuf Eren Gostak’ı  evinde ziyaret etti, şifa dileğinde bulundu.

Nevşehir 112’de  ambulans şoförü olarak görev yapan Üyemiz Yüksel Gostak’ın henüz 10 aylık olan bebeği SMA ölümcül kas hastalığı ile mücadele ediyor.

Gostak ailesini ve küçük Yusuf Eren’i evlerinde ziyaret eden Genel Başkanımız Devlet Sert,  200 bin üyeli Öz Sağlık İş’in her bir ferdinin küçük yavru için harekete geçeceğine inandığını ve Sendika olarak yardım kampanyası başlatılacağını söyledi.

Tedavi için gereken 33 milyon liranın 12 milyonunun valilik izni ile düzenlenen yardım kampanyaları ile toparlandığına işaret eden Genel Başkan Sert, “ Bu  anne ve baba evlatlarının sağlığı ile imtihan halindeler. Meblağ fazla ama küçük Yusuf Erenimizin vakti kısalıyor. Sendika olarak elimizden geleni yapacağız. Üyelerimizin de bu konuda hassasiyet göstereceklerine inanıyor, başlatacağımız kampanyaya az çok demeden herkesi katkı sağlayamaya davet ediyoruz” dedi.

Genel Başkan Sert’in SMA’lı yavrumuz Yusuf Eren’i ziyaretine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem ve Şube Başkanımız Muhammet Fatih Mutlu da eşlik etti.