NEVŞEHİR ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI, ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA MUHAMMET FATİH MUTLU SEÇİLDİ

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETTE ÇALIŞAN GÜVENLİK GÖREVLİLERİMİZİN SERTİFİKA MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ”

Sendikamız Nevşehir Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul da Şube Başkanlığı’na Muhammet Fatih Mutlu seçildi. Şube yönetimi ise Zeynep Ünsal ve Özgül Korkmaz’dan oluştu

GENEL KURUL KURAN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Sendikamız Nevşehir Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu Hafız Mahmut Sami Kemikkıran tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Genel Başkan Devlet Sert Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, sağlık ve sosyal hizmet çalışanı güvenlik görevlilerinin kimlik kartı yenileme mağduriyetlerinin aşılabilmesi için Sendika önderliğinde bir  dilekçe kampanyası başlatıldığını söyledi. Genel Başkan Sert, “Kimlik kartı yenilemelerinden dolayı son derece sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın mesleki yaşamlarını sona erdiren, aileleri ile birlikte mağdur eden bu uygulamanın kanunla değiştirilmesi için verilen dilekçeleri İçişleri Bakanlığı’na ileteceğiz. Sendika olarak bu mağduriyeti çözeceğiz” dedi.

Nevşehir Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’na Genel Başkanımız Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Nevşehir Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Savran, Öz Güven Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sipahi, Adalet ve Kalkınma Partisi Nevşehir İl Başkan Yardımcısı Salih Açıkgöz, Nevşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Şener, Nevşehir Devlet Hastanesi Müdürü Hakan Gürbüz, Hacıbektaş Entegre Hastanesi Müdürü Emre Kurt, Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Bekir Bilgen, Nevşehir 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekim Yardımcısı Abdullah Poyraz, Nevşehir Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdür Vekili Ramazan Gülhan, Memur Sen Nevşehir İl Başkanı Mustafa Çiftçi, HAK-İŞ Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ Konfederasyonu Kırşehir İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Kırşehir Şube Başkanı Hızır Gürler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Kayseri  Şube Başkanı Emre Kocaman ve Erciyes Üniversitesi temsilcilerimiz., Öz Sağlık İş Sendikası Yozgat  Şube Başkanı Mehmet Akyol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Aksaray Şube Başkanı Abdullah Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Öz Sağlık İş Sendikası Kırşehir Şube Başkanı Nurcan Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim Bir Sen Nevşehir Şube Başkanı Harun Öcal, Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Birlik Sağlık Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yusuf Bayrak, Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şevik, Gör Bir Derneği Nevşehir Şube Başkanı Erol Mutlu, Gör Bir Derneği Nevşehir Şube Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Kemikkıran, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Ramazan Çiftçi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Hüsamettin Ellialtı, Nevşehir Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Altınışık, Nevşehir İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ve Milli İrade Platformu Sözcüsü Mustafa Özdemir, Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yusuf İbiş, Nevşehir Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdür Vekili Ramazan Gülhan katıldı.

DİVAN BAŞKANLIĞINI REMZİ KARATAŞ YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan teşekkül etti. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Genel Başkan Yardımcımız Remzi Karataş yaptı.

GENEL BAŞKAN DEVLET SERT:

“SAĞLIK VE SOSYAL HİZMETTE ÇALIŞAN GÜVENLİK GÖREVLİLERİMİZİN SERTİFİKA MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ”

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İLE TEMAS HALİNDEYİZ. DİLEKÇELERİNİZİ BİZE ULAŞTIRIN”

Sendikamızın Nevşehir Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, sağlık ve sosyal hizmet işkolunda görev yapan güvenlik görevlilerinin sertifikalarının yenilenmemesinden kaynaklanan mağduriyetlere işaret etti, “İçişleri Bakanlığı ile temas halindeyiz. Sendikamız önderliğinde bir dilekçe kampanyası başlatıldı. Dilekçelerinizi bize ulaştırın. Sorunlarınızın çözümü konusunda gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Genel Başkan Sert, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kamuda görev yapan Güvenlik Görevlisi üyelerimiz, hizmet verdikleri alanlarda yaptıkları görevleriyle, yaşadıkları hakaret-şiddetle ve sertifika yenilenememesinden kaynaklı problemler nedeniyle iş akitlerinin feshine kadar giden mağduriyetlerle mücadele ediyorlar.

Bu arkadaşlarımız kimlik sertifikalarının zamanında yenilenmesi ile ilgili sıkıntı yaşıyorlar. Yenilenme işlemleri sırasında, hayatın doğal akışında meydana gelebilecek olaylar karşılarına çıkıyor. Kurumlarda olaylar çıkıyor müdahale ettiklerinde meydana gelen üzücü bazı durumlar karşısında arkadaşlarımız hakkında dava açılıyor, cezai işlem isteniyor. Bu durumda ilk yapılan kimlik kartlarının yenilenmemesi ve güvenlik görevlisi olarak sürdürdükleri mesleklerinin sona erdirilmesi oluyor.

Çalışma hakları ellerinden alınıyor. Sadece onları değil, onları işsizliğe sürükleyerek aileler de mağdur ediliyor.

Sendika olarak bir dilekçe kampanyası başlattık. Sağlık ve sosyal hizmet işkolunda görev yapan bütün güvenlik görevlisi arkadaşlara sesleniyorum. Web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan bir dilekçe örneği yayınladık. İçişleri Bakanlığı’na yönelik bir dilekçe bu. Hem durumlarını anlatan, hem de  çözüm önerilerini gündeme getiren bir dilekçe. Arkadaşlarımız bu dilekçeleri doldurup sendikamıza ulaştırabilirler. Bizler zaten İçişleri Bakanlığı ile temas halindeyiz. Bu dilekçeleri toplayıp götürüp kendilerine vereceğiz.

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunda ve Güvenlik Görevlilerinin tabi oldukları mevzuatlarda değişiklikler yapılmasını talep ediyoruz.

Güvenlik Görevlileri olarak, kimlik kartlarımızı yenileyemememiz ile ilgili mağduriyetimizin giderilmesini, herhangi bir zaruri sebep nedeniyle zamanında kimlik kartını yenileyemeyen veya kamu engeli suçlar hariç güvenlik kimlik kartları iptal edilen personelin, yine kamu personeli olarak diğer birimlerde görevlendirilmesi istiyoruz.

Çünkü işçi iptal olan veya döneminde yenileyemediği sertifikasını sonradan yenilemiş olsa bile ancak mahkeme kararıyla işe başlayabiliyor. Bu da hem işçinin hem ailesinin mağduriyetini uzatıyor. Bu konu devletimizi de gereksiz mahkeme yükü altına sokmuş oluyor. Bu durum işçi ve ailelerini olumsuz yönde etkileyerek mağduriyet yaşatmakta, devletimizi ise mahkeme süreçleri nedeniyle gereksiz iş yükü ve külfet altına sokmaktadır.

Bu dilekçelerle başka ne istiyoruz: Kimlik yenileme ücretlerinin kurumlarca ödenmesini istiyoruz. Mesai saatlerine denk gelen kimlik yenileme eğitim sürelerinin çalışma süresinden sayılmasını istiyoruz.

Başka ne istiyoruz; dört dönem üst üste kimlik yenileyen güvenlik görevlilerinin eğitim ve sınavdan muaf tutularak sadece sağlık raporu ibrazlarının yeterli sayılmasını istiyoruz. Herhangi bir zorunlu sebep nedeniyle zamanında kimlik kartını yenileyemeyen işçilere bir dahaki kimlik kartı yenileme sürecine kadar ücretsiz izin verilmesini istiyoruz.

BU İŞİ ÇÖZMEK İÇİN TEK YÜREK OLDUK”

Değerli güvenlik görevlisi arkadaşlarımız, sizin bu mağduriyetinizi çözebilmek için gece gündüz mücadeleye devam ediyoruz. Bu işi çözmek için tek yürek olduk. Yayınladığımız dilekçeleri 15 Aralık tarihine kadar bize ulaştırmanızı bekliyoruz. Bu tarihe kadar ulaşmış olan dilekçelerle birlikte İçişleri Bakanlığı nezdindeki girişimlerimiz daha da hızlanacak ve  inşallah sorunun çözümünü sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ BİRBİRİMİZE DESTEK OLACAĞIZ”

Öz Sağlık-İş Ailesi büyük bir aile. 200 bin üyeye ulaştık. Acımız, üzüntümüz, sevincimiz, tasamız bir. Birimizin sıkıntısı hepimizin sıkıntısı. Bugün burada üyelerimizden birinin yavrusunun SMA Tip 1 Ölümcül kas hastalığı ile mücadele ettiğini öğrendik. Dün ziyaret ettim. Henüz  10 aylık bir yavru. Hepiniz biliyorsunuz bu çocuklarımızın tedavileri çok pahalı, vakitleri çok az.  112  Ambulans Şoförü üyemiz Yüksel Gostak’ın evladı Yusuf Eren Gostak. Bu çocuğumuzun tedavisi için Valilik izni ile yürüyen bir kampanyası da var. Tedaviye başlanabilmesi adına 33 Milyon liraya ihtiyaç var. Şu  ana kadar bu paranın 12 milyonu hayırseverler tarafından yapılan yardımlarla toplanabilmiş durumda.  Bu yavrumuza elimizi uzatmamız katkı vermemiz gerekiyor. Türkiye’nin her yerinde örgütlü olan Sendikamız ailesini bu yavrumuza destek olmaya davet ediyorum. Bir kampanya başlatacağız ve  inşallah tedavi için gerekli olan parayı toplayacağız.

“ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONUNUN YAPISINA İTİRAZIMIZ VAR”

Biliyorsunuz önümüzdeki günlerde asgari ücretin artırılmasına yönelik çalışmalar başlayacak, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak. Bizim kurumlarımızda çalışan üyelerimizi çok fazla ilgilendiren bir durum değil belki ama 15 milyona yakın çalışanı yakından ilgilendiriyor bu düzenleme. Çalışanların beklentilerinin karşılanması ve refaha ulaştırılması adına bizleri de doğrudan ilgilendiriyor.

HAK-İŞ  olarak, Öz Sağlık İş olarak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun yapısına itirazımız var. Tek bir konfederasyonun çalışanı temsil ettiği bir yapıya itirazımız var. Tüm konfederasyonların katılımları ile oluşturulacak yeni bir yapının daha hakkaniyetli, daha adil, daha yaşanabilir bir asgari ücret belirleyeceğine inanıyoruz.

Bugün burada çok görkemli, çok düzenli, çok coşkulu bir genel kurul gerçekleştiriyoruz. Fatih kardeşime ve ekibine teşekkür ediyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET SAVRAN GENEL KURULU SELAMLADI

Nevşehir Şubemizin  1. Olağan Genel Kurulu’na katılarak genel kurulu selamlayan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran,  geçmiş yıllarda sivil toplum kuruluşu denince akla belediyeciliğin geldiğini şimdi ise  sendikaların, derneklerin kendi üyelerinin hak ve menfaatleri adına en büyük sivil toplum kuruluşları haline geldiğini söyledi.

Savran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı yoldan ilerleyen sizler gibi değerli insanlar sivil toplumu sahiplendiler, sürdürüyorlar. Kendi üyelerinizin refahı için yol yürüyor, çalışıyorsunuz. Bu konuda sizlere ayrıca teşekkür ediyorum.

Niyet halis olmazsa, niyet başka olursa ne tür rezilliklerin olabileceğini yakın tarihte gördük. Meslektaşım demekten utandığım birisi şanlı ordumuza kimyasal silah kullandı diye iftira attı.

Eğer biz bu durumumuza sahip çıkmazsak, biz bu sivil toplum kuruluşlarımıza, sendikalarımıza sahip çıkmazsak, sizler sahip çıkmazsanız durumun ne kadar kötü olabileceğini de sergilemiş oldular. O nedenle insan elindekinin kıymetini, kaybetmeden anlamalı. Sizlerin bu kıymeti bildiğinizi görüyorum.

Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının, bu hareketin daima haktan adaletten yana olmasını diliyorum. Genel Kurulumuz hayırlara vesile olsun”.

HAK-İŞ KAYSERİ İL BAŞKANI VE HİZMET İŞ SENDİKASI KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI SERHAT ÇELİK SALONU SELAMLADI

“Öz Sağlık İş Nevşehir Şube Başkanımız Muhammet Fatih Mutlu ile yollarımız taşeron döneminde kesişti. O dönemden bugüne yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Taşeron sistemi mafyalaşmış bir kültürün ürününü yansıtıyor. Konfederasyon Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’ın bu konudaki  çalışmaları mücadelesi takdire şayandır.  Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Öz Sağlık İş Sendikamızın kıymetli Genel Başkanı  Devlet Sert beyefendinin mücadelesi, yaptığı çalışmaları hepimiz biliyoruz. Kendisine bu gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz. Eşlerinizden helallik alın hatırlatması da biz sendikacılar adına çok kıymetli, hepimizin bu çalışmalar yaparken eşlerimize, çocuklarımıza, ailelerimize karşı büyük sorumlulukları var. Hakları var.  Sayın Başkana bu hatırlatması için de Allah razı olsun diyoruz”

HAK-İŞ KIRŞEHİR İL BAŞKANI VE HİZMET İŞ SENDİKASI KIRŞEHİR ŞUBE BAŞKANI HIZIR GÜRLER KATILIMCILARI SELAMLADI:

“Öz Sağlık-İş Sendikamız Nevşehir Şube Başkanı Muhammet Fatih Mutlu kardeşimizin burada yaptığı çalışmaları takdirle takip ediyoruz. Kendisine başarılarından dolayı teşekkür ederiz. “Aşk ile koşan yorulmaz” derler. Yorulmak nedir bilmeyen Öz Sağlık-İş ailesini kutluyor, Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum”

NEVŞEHİR ŞUBESİ KADIN KOMİTE BAŞKANI NURAY YOLGÖSTEREN SALONU SELAMLADI:

“Türkiye’nin göz bebeği güzel atlar diyarı şehrimize hoş geldiniz, bizleri şereflendirdiniz.

Öz Sağlık-İş Sendikamızın ve Genel Başkanımız Devlet Sert Beyefendinin kadın işçi, kadın üye, sendikacı kadın kimliği sendikal kadrolarda yönetici kadın olgularına vermiş oldukları kıymeti, bizler Nevşehir’de bizzat yaşayarak müşahede ediyoruz.

Bizlere büyük destek veren, kadın çalışan ve kadın üye kimliğimiz ile her daim gurur duyan Konfederasyonumuz HAK-İŞ’E, sendikamız Öz Sağlık ‘İş’e ve her daim yanımızda olan şube başkanına sahibiz.

Biz de şube başkanımız ile gurur duyuyor, genel kurulda kadın komite başkanlığı olarak Fatih Mutlu başkanımıza başarılar diliyoruz.

Bizler Öz Sağlık-İş Nevşehir Şubemizin kadın üyeleri olarak, Nevşehir teşkilatımızın tüm kademelerde görev alıyoruz. Kadın komite başkanlığı olarak, STK’larla olan ilişkileri, üyelerimizin acı-tatlı, hüzünlü-sevinçli günlerini paylaşıyor, yine kadın üyelerimizin kurumlarda yaşamış oldukları sorunları yerinde irdeliyor, şube başkanlığımıza aktarıyoruz.

İlimizde özellikle toplumsal olaylarla ilgili ortak yapılan açıklamalarda yerimizi alıyor, hem ulusal hem uluslararası sendikal olaylar başta olmak üzere, mağdur ve mazlum milletlerin yarasına merhem olmaya çalışıyor, onların terkedilmiş mahzunluklarına “kadın eli” uzatıyoruz.

Bizler güçlü Türkiye’nin güçlü kadınlarıyız. Kadın Komite Başkanlığı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şube başkanımız sayın Fatih Mutlu’nun yanında olduğumuzu belirtiyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyoruz”.

BAŞKAN SERT KENDİSİNE SUNULAN ÇİÇEĞİ ŞUBE BAŞKANI MUTLU’NUN EŞİNE TAKDİM ETTİ

Nevşehir Şube Başkanlığı Kadın Komite Başkanı Nuray Yolgösteren konuşmasının ardından, Öz Sağlık İş Nevşehir Şubesi adına Genel Başkan Devlet Sert’e çiçek takdim etti.

Başkan Sert’te kendisine sunulan çiçeği, Nevşehir Şube Başkanı Muhammet Fatih Mutlu’nun eşine hediye etti.  Başkan Sert, “ Bizler bu mücadeleyi verirken, ailelerimizin, eşlerimizin, çoluk çocuğumuzun zamanından, fedakarlıklarından çalıyoruz. En güzel çiçekler ailelerimizin hakkıdır” dedi

NEVŞEHİR ŞUBE BAŞKANLIĞI GENÇLİK KOMİTE BAŞKANI KADİR KÖKSAL KATILIMCILARI SELAMLADI:

“Öz Sağlık-İş Sendikamızın Nevşehir Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’na hoş geldiniz.  Sizleri Nevşehir Şubesi Gençlik Komite Başkanı Olarak saygı ile selamlıyorum.  Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz Öz Sağlık-İş Sendikamızın teşkilatlanma aşamaları ve faaliyetlerinde yer alırken sendikamızın genç emekçileri olarak, genel merkez yöneticilerimizin desteğini arkamızda dağ gibi hissediyoruz.

Bizler bu büyük teşkilatın bizlere vermiş olduğu güvenle hareket ettik, yerli ve milli sendikacılık anlayışı ile Öz Sağlık –İş’in genç sendikacıları olarak yola çıktık. Şube başkanlarımız, temsilcilerimiz ve gönül davamıza omuz veren emekçilerimizle birlikte bizler, sendikamızın vizyoner politikalarına genç nesil sendikacılık anlayışını yerleştirmek ve her aşamada aktif katılım sağlamak üzere bu yola çıktık.

Öz Sağlık-İş Sendikamız, 8. yaşında genç bir sendika. Bizler Gençlik Komite Başkanlığı olarak sendikamız ile birlikte büyüyor, daha eğitimli, daha donanımlı bir yandan kültürel mirasımıza, değerlerimize sahip çıkarken, diğer yandan da çağın gereklerini kuşanmış genç sendikacılar olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Nevşehir Şubesi Gençlik Komite Başkanlığı olarak, işine, işyerine, emeğine sahip çıkan, alın terinin hakkına talip olan herkesi Öz Sağlık-İş’in genç sendikacıları olarak bir kez daha saygı ile selamlıyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum”.

NEVŞEHİR ŞUBE BAŞKANLIĞI AFET İŞLERİ KOMİTE BAŞKANI AYKUT ÇELİKLİ’DEN SELAMLAMA KONUŞMASI:

Nevşehir Öz Sağlık İş Sendikası Şube Başkanlığımızın 1.Olağan Genel Kuruluna teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Henüz acısı çok taze olan Bartın maden faciasında hayatlarını kaybeden işçi kardeşlerimizin yasını tutarken Pazar günü gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.

Bizler bir memleketi ayakta tutan en önemli faktör olan işçileriz. Her medeniyet işçilerin omuzlarında yükselmiştir. Bu güzel davanın bilincinde olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında söylediği gibi 100. Yıl Türkiye’mizde bu medeniyeti yükseltmek adına Nevşehir Öz Sağlık-İş Sendikası olarak kıymetli başkanımız Muhammet Fatih Mutlu liderliğinde elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz .

Haklı davamızın verdiği inanç ile ülkemizin geleceği adına her koşulda ve her konuda çalışarak aydınlık yarınlarımızı ilmek ilmek dokuyacağımızı, çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye inşa edeceğimizi buradan tüm işçi kardeşlerim adına sizlerin huzurunda söz veriyoruz.”

NEVŞEHİR ŞUBE BAŞKANIMIZ MUHAMMET FATİH MUTLU SALONA HİTAP ETTİ:

Sendikamız Nevşehir Şubesinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılımlarınızdan, bu özel günümüze verdiğiniz destekten, demokrasi şölenimizin heyecanını bizlerle paylaşmış olmanızdan dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz, şerefler verdiniz.

Öncelikle geçtiğimiz günlerde hain terör örgütü PKK’nın İstanbul’da gerçekleştirdiği saldırıda başta üyemiz Yusuf Meydan ve 3 yaşındaki kızı Ecrin Meydan olmak üzere saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim bizleri bu gibi acılarla karşılaştırmasın.

Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz.

Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz.

Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz. Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük.

200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. Çünkü Öz Sağlık-İş samimiyetin, vefanın, gönül sendikacılığın adıdır, Öz Sağlık-İş kardeşliğin, dostluğun, aile olabilmenin yeridir. Bu nedenle sendikamıza emek veren, bugünlere getiren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir haklının hakkı için nasıl bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimize baba sıcaklığında olan saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz.

İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını genel merkez yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Sayın genel başkanım, bizim hedeflerimiz var. Bizim hedefimiz üye sayısı değil. Elhamdülillah Nevşehir’de üye sayısı ile ilgili bir sıkıntımız yok. Bizim hedefimiz ilkeli sendikacılık yapmak, bizim hedefimiz klasik sendikacılık değil hizmet sendikacılığı yapmak, bizim hedefimiz gönül sendikacılığı yapmak. Nerede emeğe dair bir sorun varsa orda olmak. Nerede insanımıza, emeğimize, değerlerimize ve tüm yaşamımıza müdahale varsa orda olmak. Bunları yaparken de sizin bize bir talimatınız var, Nevşehir’de tek bir üye dahi kalmayacağını bilsek yalan konuşmayacağız. Bu düstur ile hedeflerimize ilerliyoruz. Zikir yol arkadaşımız, eyvallah dostumuz, doğruluk menzilimiz diyoruz.

Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz Hak-İş’in misyonundan, vizyonundan ve “değerler sendikacılığından” örnek alarak yol alıyoruz.

Bugün Nevşehir şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu.  Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk, sendika içi demokrasinin varlığının, kazanımının getirdiği huzurlu, şeffaf bir yolculuk. Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye, hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık.

Bunları yaparken bizlere destek olan başta genel başkanımıza ve yönetimine, ilimiz siyasilerine, idarecilerimize, konfederasyonumuza ve bağlı sendikalarımızın yöneticilerine, teşkilatımıza, üyelerimize, kıymetli yol arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

ŞUBE BAŞKANLIĞINA MUHAMMET FATİH MUTLU SEÇİLDİ

Sendikamızın Nevşehir Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev Muhammet Fatih Mutlu Şube Başkanı olarak seçildi.   Şube yönetimi ise Zeynep Ünsal ve Özgül Korkmaz’dan oluştu