BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ÜYELERİMİZ İÇİN MUTLU SON

Sendikamızın yetkili olduğu Balıkesir Üniversitesi’ndeki 300 sağlık işçisi mutlu son gerçekleşti. Sendikamız ile Üniversite arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlanarak sözleşme imzalandı.

Üniversitede düzenlenen törenle 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe giren sözleşmeye Genel Başkanımız Devlet Sert ve Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut Kılıç imza attı.

Törene Genel Başkanımızın yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Remzi Karataş, Toplu İş Sözleşmesi ve Mevzuat Uzmanımız Ecrin Ferah, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, Balıkesir Şube Başkanımız İsmail Öztürk ve üniversite temsilcilerimiz katıldı.

Sözleşmeye Üniversite adına Rektör Yardımcısı Kılıç’ın yanı sıra  Genel Sekreter Yemliha Yanar, Hastaneler Başmüdürü Prof. Dr. Sinan Aytekin, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Dr. Öğretim Üyesi  Bülent Duman, Osman Nuri  Akgün ve Gökhan Dönmez katıldı.

Törende bir konuşma yapan Genel Başkanımız Devlet Sert,  üniversitede bulunan  300 sağlık işçisi adına yapılan toplu  iş sözleşmesinin taraflara hayırlı olmasını dilerken, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi işyerinin varlığı hem işveren hem de  işçi  açısından oldukça  önemlidir. Bugün burada imzaladığımız toplu iş sözleşmesi bir yandan çalışanların hak ve kazanımlarını artırırken, diğer yandan işyerlerinde huzuru, çalışma barışı ve verimliliği artıracağı için işveren açısından da büyük önem taşımaktadır.  Sözleşmemizin taraflara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sözleşmenin hayırlara vesile olmasını dileyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut Kılıç’ta, çalışan memnuniyetinin kendileri açısından önemine değinerek, sağlık personelinin özellikle pandemi döneminde göstermiş olduğu büyük fedakârlık ve özveri için kendilerine teşekkür ettiklerini ifade etti.

***

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile mevcut sözleşmedeki hak ve kazanımlarda birçok ilerleme kaydedildi.

Bunun yanı sıra üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda meslek tazminatı ve eğitim zammı gibi maddelerin sözleşmeye eklenmesi ile birlikte imzalanan toplu iş sözleşmesi sayesinde günümüz ağır ekonomik koşullarında ezilen çalışanların biraz olsun nefes alması sağlandı.

sözleşme için,