HAK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 47. Kuruluş yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı. Başkanlar Kurulu’na Genel Başkanımız Devlet Sert’te katıldı.

Başkanlar kuruluna, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Devlet Sert, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Av. Hüseyin Öz, Mehmet Şahin, Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Remzi Karataş, Mustafa Özüpek ve Süleyman Doğan ile başkanlar kurulunu oluşturan Konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan-yöneticileri katıldı.

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN:
“HAK-İŞ’İN GÜCÜ TÜRKİYE’NİN GÜCÜDÜR”

HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının açılışında katılımcılara yönelik konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in büyümesinde her üyeye bir görev düştüğünü ifade ederek, “21 sendikamız ile birbirimizi kucaklamak, muhabbetimizi daha da güçlendirmek zorundayız. Şahsi kırgınlıklarımızı bir kenara iterek HAK-İŞ’i geleceği taşımalıyız. Erdemli bir sendika inşa etmek için HAK-İŞ’e ihtiyacımız var. HAK-İŞ’e sahip çıkmak ülkemize sahip çıkmak, HAK-İŞ’i güçlendirmek Türkiye’yi güçlendirmektir” dedi.

“KADRO MÜCADELESİ HAK-İŞ’İN MÜCADELESİDİR”
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kamuda taşeron sistemin kaldırılmasında en büyük mücadeleyi HAK-İŞ’in verdiğini anımsatarak, “HAK-İŞ olarak, taşeronda çalışan işçilerin liderliğini biz yaptık. Hiçbir beklentimiz yokken, gelecek için hiçbir umut ışığı yokken biz meydanlardaydık. HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve sendikalarımız taşeron sisteminin ortadan kaldırılması için büyük bir mücadele başlattı. Taşeron şirketlerde çalışanların kadro almasını sağladık. Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştük, her görüşmemizde kadro talebimizi yüksek sesle dile getirdik ve 696’yı hayata geçirdik. Çalışanlarımız taşerondan kurtulup kadrolarına kavuşmuşsa bunun en büyük kahramanı, Cumhurbaşkanımız, Bakanımız ve HAK-İŞ Konfederasyonu’dur” diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.