NEVŞEHİR- KAYSERİ-NİĞDE- KIRŞEHİR VE AKSARAY EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK

Sendikamızın bilgi sendikacılığı anlayışı ile Türkiye’de başlattığı eğitim faaliyetlerinin Nevşehir, Kayseri, Niğde, Kırşehir ve Aksaray ayağı tamamlandı.

Üç gün süren Eğitim  programına: Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Doğan, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin, Basın Koordinatörü Cenap Serdar, ÖZ-SAM Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Merve Özaydın, Kişisel Gelişim Eğitmeni Rahim Aladağ, Sendikamız Hukuk Dairesi Başkanı ve Baş Hukuk Müşaviri Muhammet Esat Eyvaz ve Avukat İlyas Şeker ile Nevşehir Şube Başkanı Muhammet Fatih Mutlu, Kayseri Şube Başkanı Emre Kocaman, Niğde Şube Başkanı Kevser Çevik, Kırşehir Şube Başkanı Nurcan Özer ve Aksaray Şube Başkanı Abdullah Yıldırım ile sendika temsilcilerimiz katıldı.

Şube Başkanlarından selamlama konuşmaları …

Nevşehir Şube Başkanımız Muhammet Fatih Mutlu, Kayseri Şube Başkanımız Emre Kocaman, Niğde Şube Başkanımız Kevser Çevik, Kırşehir Şube Başkanımız Nurcan Özer ve Aksaray Şube Başkanımız Abdullah Yıldırım temsilcilere hitaben selamlama konuşmaları yaptı.

 

Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Doğan:

Bir ülkenin geleceği, göreceği eğitime bağlıdır…

Eğitim programının açılış töreninde konuşmalarını gerçekleştiren Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Doğan,

“Sendikamız bünyesinde kurduğumuz ÖZ-SAM tarafından planlanan eğitim faaliyetlerimizi Nevşehir, Kayseri, Niğde, Kırşehir ve Aksaray illerimizi birleştirerek Nevşehir’de gerçekleştiriyoruz.

Bir ülkenin geleceği o ülke inşalarının göreceği eğitime bağlıdır. Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah eğitimdir. Bizler de sendikamızın başarılı olması için yönetim olarak aynı düşünceleri taşımaktayız. Teşkilatımızın kılcal damarı olan temsilcilerimizin eğitimlerinin Öz Sağlık-İş Sendikamız tarafından büyük önem taşıdığını buradan belirtmek isterim.

İslamin ilk emri oku dur. Okursak, öğrenirsek, bilirsek korkmayız. Buradan hareketle bir süreye yaydığımız temsilci eğitimlerimiz tamamlandığında eğitimli ve her bakımdan donanımlı temsilci profili oluşacağına inanıyoruz.

Genel Başkanımızın her zaman dediği gibi; masa başı sendikacılık dönemi bitti. İşçinin, emekçinin, çalışanın yanına gideceğiz. O çalışırken yanına sokulup kolay gelsin diyeceğiz. Bir derdi sıkıntısı mı var işte geldik diyeceğiz. Bu sözleri sahada çok güçlü şekilde gerçekleştirmek için buradan aldığımız eğitimler bizim için çok önemlidir” dedi.

Genel Başkan Sert, Temsilcilere Hitap Etti…

Salona girişinde temsilcilerimiz tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, katılımcılara hitabında temsilcilerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sert, “Değerli kardeşlerim, eğitim sendikamızın olmazsa olmazları arasında gelen bir süreç. Eğitime gerçekten sendikal olarak HAK-İŞ ve Öz Sağlık-İş olarak önem veriyoruz. Bütün teşkilatımızı da eğitimden geçirmeyi planlıyoruz. İlkini Afyonkarahisar ve Kütahya’da gerçekleştirdik. Bugün de burada bu işi gerçekleştireceğiz. Buradan çıkan bütün arkadaşlarımız kendine daha fazla güvenecek. Ben size iyi bir hoca olan demiyorum. Bizi ilgilendiren konularda buradan aldığınız eğitimler ve birazda kendiniz gayret göstererek inşallah iyi bir noktaya geleceğinize ben inanıyorum,

Gayret varsa başarı vardır..

Sendikacılığın okulu yok, diplomayı aldım geldim yok. Sahada pişeceğiz, sahada terleyeceğiz. Sendikamız genç, hamdolsun temsilcilerimiz de genç, üyelerimizde genç. Allaha hamt olsun hiçbir teşkilatta olmayan bu genç yapı Öz Sağlık-İş Sendikası’nda var. Bunun kıymetini bileceğiz, gayret varsa başarı vardı vardır. Gayret yoksa terlemek yoksa başarı yoktur.  Hatta bu davayı dertleneceğiz arkadaşlar, derdi olmayan boş çuvaldır. Sıradan bir davada görev almıyorsunuz. Bulunduğunuz yerlerde Genel Başkan adına Temsilcilik yapıyorsunuz. Bu sendikada görev almak bir ayrıcalıktır.” dedi.

Dünyanın neresinde mazlum, ihtiyaçlı varsa Öz Sağlık-İş’ten ve HAK-İŞ’ten alacaklıdır…

Genel Başkanımız Sert; “Bizler, ailelerimizden çoluk çocuğumuzdan fedakârlık göstererek bu işi yapıyoruz, bu davaya hizmet ediyoruz. İşte Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Türkiye’nin en büyük 3. Sendikası olması bu fedakarlığın sonucu. Bu iş parayla ya da makamla yapılacak bir iş değil. Bizim derdimiz var. Dünyanın neresinde mazlum, ihtiyaçlı varsa Öz Sağlık-İş’ten ve HAK-İŞ’ten alacaklıdır diyen anlayışa sahibiz biz, bu inançla Afrika’da su kuyuları açtırdık, Türkiye’de ki sel ve yangınlarda Kızılay’ın yanında olduk, yetim ve mazlumların yanında olduk olmaya da devam ediyoruz bizim misyonumuzda bu var. Filistin Gazze’de yetim engelliler ilkokulu ve ortaokulu projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Oralarda da zamanında olmak ve onlara destek vermek zorundayız”

Dün 696’da çalışanlar için söz sahibi olmayanlar, bundan sonrada olmayacaktır

Ülke genelinde 6 bin civarında taşeron çalışan arkadaşlarımızı 81 vilayetten Ankara Bilkent Otel’e davet ettik. Allaha hamd olsun o dönemde çalışan yaklaşık 400 bin taşeron işçisinin HAK-İŞ’e bağlı sendikalara üyeliklerini gerçekleştirdik. Hatırlayın o dönem şirketler ben kazancımdan asla çalışana vermem diyorlardı. Biz ona da bir çözüm bulduk yeni yönetmelikler oluşturduk. 6552 sayılı yasanın çıkmasına yine HAK-İŞ olarak mücadele ederek vesile olduk.

Dün sizleri adam yerine koymayanlar, taşerondan sendikalı mı olur, toplu iş sözleşmesi mi yapılır diyenler bugün sağa sola inmişler biz sizin haklarınızı alacağız diyorlar. Kırk yıldan beri toplu iş sözleşmesi yapıyorsunuz, ne verdiniz? Geçmiş dönem 16 kişiye sosyal hak alamayanlar bugün niye almıyorsunuz diye 26 bin kişi üzerinden bize algı yapıyorlar. Dün 696’da çalışanlar için söz sahibi olmayanlar, bundan sonrada olmayacaktır

Sendikacılık Anlamında Başarılı İşler Yapıyoruz…

TİS sürecinde Aile ve Sosyal Hizmet çalışanları için talep edilen hakların alınamaması sonucu sendikamız, grev kararı almış bazıları bu kararımızı uygulamaya koyacağımıza inanmamıştı. Aslına biz Grev kararı ile uygulama kararını aynı zamanda alarak son 30 yıldır sendikacılık anlamında yapılanamayanı yaptık.

Üyelerimize her zaman doğruları söyleyeceğiz ve doğru işler yapacağız, keza onların çoluk çocuğu da bizlere emanettir.

Görevde yükselme, Tayin – Becayiş hususlarında sorunlar var. Bunlarla ilgili de Çalıştaylar düzenleyip sorunları çözeceğiz. Çok güzel çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bizim yaptıklarımızı bazıları hayal dahi edemez.” açıklamalarında bulundu

İlk Gün Hukuk-Mevzuat ve Toplu İş Sözleşmesi Süreci ve Okuma Dersi Verildi…

1.Dönem Sendika İşyeri Temsilcisi Eğitim Programı’nın ilk günü Nevşehir’de Kayseri, Niğde, Kırşehir ve Aksaray’dan gelen temsilcilerimiz ile gerçekleştirildi.

Hukuk ve Mevzuat konulu eğitimleri, Sendikamız Hukuk Dairesi Başkanı ve Baş Hukuk Müşaviri Muhammet Esat Eyvaz ile Sendikamız Avukatı İlyas Şeker verdi.

İlk günün bir diğer eğitimi ise Toplu İş Sözleşmesi Süreci ve Okuma Dersi oldu. Bu Eğitimi, sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ile TİS ve Mevzuat Uzmanımız Emre Kılıç verdi.

İkinci Gün Sendikal Temsil ve Örgütlenme Becerileri Eğitimi ile Kişisel Gelişim-İletişim Becerileri ve Sosyal Medya Eğitimi verildi…

Sendikamızın düzenlediği temsilci eğitiminin ikinci gününde ise Sendikal Temsil ve Örgütlenme Becerileri Eğitimi ÖZ-SAM Danışma Kurulu Üyesi ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Merve Özaydın, Kişisel Gelişim-İletişim Becerileri ve Sosyal Medya Eğitimi ise Kişisel Gelişim Eğitmeni Rahim Aladağ tarafından verildi.

Şube Başkan ve Başkan Yardımcılarına Basın, Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya Eğitimi Verildi…

Şube Başkan ve Başkan Yardımcılarının katılımıyla halkla ilişkiler ve Sosyal medya eğitimi verildi.

Eğitim, Sendikamız Basın Koordinatörü Cenap Serdar tarafından verildi.

Sertifika töreni yapıldı

Sendikamız ve Akademik Üst Kurulumuz ÖZ-SAM tarafından düzenlenen 1. Dönem İşyeri Temsilci Eğitimi Programımız yapılan sertifika töreni ile sona erdi.

Genel Başkan Devlet Sert’in sertifika dağıtımı öncesi yapmış olduğu kapanış konuşması temsilcilerimizin yoğun ilgi ve teşekkürleri ile ayakta alkışlandı.

Program sertifika dağıtımı sonrası çektirilen aile fotoğrafı ile sona erdi.