BAKAN BİLGİN, HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULU ÜYELERİ İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN SERT, ASH TİS SÜRECİ HAKKINDA BAKAN BİLGİN’LE GÖRÜŞTÜ

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Konfederasyonumuzun öncülüğünde düzenlenen iftar programında Başkan Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

İftar programına Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’te katıldı.

HAK-İŞ Genel Merkezi’nde düzenlenen iftar programına  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin ve Av. Hüseyin Öz, Kazakistan Sendikalar Federasyonu Başkanı Satybaldy Dauletalin ile beraberindeki Kazakistan sendikal heyeti ile Konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri de katıldı.

 

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN:

“HAK-İŞ’İN MÜTEVAZİ SOFRASINI ŞEREFLENDİRDİNİZ”

Programda katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in mütevazi iftar sofrasını şereflendirdikleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e teşekkür ederek, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın birlikte birçok önemli çalışmaya imza attıklarını belirtti. Arslan, “Sayın Bakanımızla görevi devraldıktan sonra yakın bir çalışma içerisine girdik. Pek çok alanda olduğu gibi özellikle kamu çerçeve protokolünün uzlaşma ile sonuçlanmasında birlikte çalışma imkanı bulduk” diye konuştu.

 

BAKAN BİLGİN:

“HAK-İŞ ÇALIŞMA HAYATINA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADI”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ’in hem ulusal hem de uluslararası sendikal hareketin önemli bir parçası olmaya devam ettiğini belirterek “HAK-İŞ’in Türk siyasal hayatında, siyaset ve devletle, toplumla olan ilişkileri ve özellikle sermaye ve devlet arasındaki ilişkilerdeki farklı talepleriyle çok önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini biliyoruz. Toplumda önemli olan çoğulculuğun yaşamasıdır ve çoğulculuğun sivil toplum kuruluşları düzeyinde de temsil edilmesidir. HAK-İŞ bunu layıkıyla kendi perspektifi içerisinde gerçekleştiren bir kuruluştur. Bu bakımdan da bizler toplu sözleşmelerde ve diğer farklı süreçlerde de işkolları bazında da her konuda sorunları birlikte ele aldık, birlikte çözüm yolları araştırdık, çözüm yolları bulduk ve bunlara da HAK-İŞ’in hep katkı yaptığını belirtmek istiyorum” dedi.

 

GENEL BAŞKAN SERT, ASH TİS SÜRECİ HAKKINDA BAKAN BİLGİN’LE GÖRÜŞTÜ

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda müzakere süreci devam eden Toplu İş Sözleşmesi hakkında Bakan Bilgin ile görüştü.

Uzlaşı sağlanamayan maddeler hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na bilgi veren Genel Başkan Sert ayrıca, Toplu İş Sözleşmesinin işçi lehine sonuçlandırılmasının sosyal hizmet işçileri için büyük önem taşıdığını da dile getirdi.