HİZMET-İŞ BURSA ŞUBESİ 10. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDIK

Genel Başkanımız Devlet Sert, Hizmet-İş Sendikası Bursa Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Genel Kurula Genel Başkanımızın yanı sıra; HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Halil Özdemir ve Mehmet Keskin, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yılmaz, Sendikamız Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz ve Mustafa Özüpek, Bursa Şube Başkanımız İskender Çalışkan ve konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan-yöneticileri de katıldı.

GENEL BAŞKAN SERT:

“ KAPSAM DIŞI KALAN PERSONEL, TAYİN BECAYİŞ VE ERKEN EMEKLİLİK KONUSUNDA MÜCADELEYE TÜM GÜCÜMÜZLE DEVAM EDİYORUZ”

Kongreye katılarak katılımcıları selamlayan Genel Başkanımız Devlet Sert, sendikamız  Öz Sağlık-İş’i tanıttı,  genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Türk çalışma hayatına damga vuran taşeron zulmü ve bu zulümden kurtulma sürecinin, HAK-İŞ ve bağlı sendikaların verdiği zorlu mücadeleden sonra başarıya ulaştığını belirten Sert, “ Taşeron sistemi işçileri çok üzdü. Büyük haksızlıklar yaşandı. İşçiler şimdi hak ve kazanımlar noktasında belli bir seviyenin üzerine çıktılar.  Ancak halen yaşadığımız sıkıntılar var.  Özellikle 696 sonrası oluşan zorunlu emeklilik, tayin ve becayiş yasağı bunlardan biri.  Kapsam dışı kalan personel bir diğer sorun. Bu sorunların çözülmesi için tüm gücümüzle mücadeleye devam ediyor. Konfederasyonumuzla, sendikalarımızla birlikte bu zorlu mücadeleye yılmadan devam edeceğiz” dedi.