YÜZDELİK ÜCRET ARTIŞLARI VE ZORUNLU EMEKLİLİK SORUNUNU GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEYECEĞİZ

696 Sayılı KHK ile kadroya geçen sağlık işçilerinin yaşadığı sıkıntıları her platformda gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert ve yönetim kurulu üyelerimiz, söz konusu personelin yaşadığı sıkıntıları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri ve Hukuk İşleri Genel Müdürleriyle görüşerek sendikamızın çözüm önerilerini sundular.

Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Aksanoğlu, Sağlık Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Adem Keskin ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ile görüştüler.

KHK ile kadroya geçen sağlık işçilerinin gerek mevzuattan, gerekse bazı keyfi uygulamalardan kaynaklanan sorunlarını dile getiren Genel Başkan Devlet Sert, yüzdelik ücret artışları ile ilgili sıkıntıların giderilebilmesi için acil mevzuat değişikliğine ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Ayrıca söz konusu personelin hizmet yılının dolması ile birlikte yaş sınırı beklenmeden zorunlu emeklilik uygulamasına tabi tutulmasının, uygulamadaki örneklere bakıldığında eşitlik ilkesine aykırı olduğunu da kaydeden Sert, bu konuda uygulamada birlik sağlanmasının çalışma barışı ve hukuk ilkeleri açısından gerekli olduğunu söyledi.