VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK İŞÇİLERİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE KAVUŞTU

800 SAĞLIK İŞÇİSİNİN FAYDALANACAĞI SÖZLEŞME 2022’DE SONA ERECEK

 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı işyerlerinde çalışan 800 sağlık işçisi toplu iş sözleşmesine kavuştu.

Toplu iş sözleşmesi, Üniversite Rektörü Prof. Dr.  Hamdullah Şevli ile Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert tarafından Rektörlükte düzenlenen tören ile imzalandı.

800 sağlık işçisinin faydalanacağı toplu sözleşme 26 ay süreyle geçerli olacak.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, üniversite yönetimine işçiyi önemseyen yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederken, Sendika olarak önceliklerinin üyelerinin ve bütün sağlık-sosyal hizmet çalışanlarının hak ve kazanımlarını ileriye taşımak, çalışma barışına katkı sunmak olduğunu ifade etti. Genel Başkan Sert, toplu iş sözleşmesi müzakereleri boyunca büyük çaba gösteren Öz Sağlık İş Sendikası Van İl Başkanı Gökhan Öznur ve yönetimi ile Genel Merkez Yöneticileri ile Sendika TİS uzmanlarına da teşekkür etti.

Törende konuşan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise üniversite bünyesinde görev yapan tüm çalışanlar gibi sağlık işçilerinin huzurlu ve verimli bir çalışma ortamına kavuşmalarının kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade ederken, bağlı işletmelerde çalışan işçiler adına imzalanan toplu iş sözleşmesi ile çalışma barışına katkı sunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Toplu İş Sözleşmesi  Töreni’ne   Sendikamız adına Genel Başkan Devlet Sert’in yanı sıra, Sendikamız  Van İl Başkanı Gökhan Öznur katılırken,  Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Genel Sekreter Doç. Dr Sebaheddin Şevgin, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi/Dekan Dr. Öğret Üyesi Ümit İliklerden, Genel Sekreter Yardımcısı Salih Yurtkuran, Hukuk Müşaviri Suzan Şanlı, Personel Daire  Başkanı Cahit Tekin, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başmüdürü  Sefer Kuşan katıldılar.

Sendikamız ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan TİS, 01.11.2020-31.12.2022 tarihlerini kapsayacak.