BASINA AÇIKLAMA

Neyin Yılbaşı Bu?

 

 

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz-Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert Yurtiçinde arka arkaya meydana gelen terör saldırılarında ve Suriye’deki Fırat Kalkanı harekâtında verilen şehitler sebebiyle yılbaşı kutlamalarının iptal edilmesi çağrısında bulundu. Sert, milletimizin ve özellikle de sanatçılarımızın bu konuda gereken azami hassasiyeti göstereceğine inandıklarını da söyledi.

Batıdan doğuya, Kuzeyden güneye tüm vatan topraklarında dört biryanımızda alçak terör saldırılarıyla yüreklerimiz parçalanırken, sınır ötesinden gelen şehit haberleriyle ciğerlerimiz dağlanırken, her şehit haberiyle evlerimizde yas halindeyken, neyin yılbaşı bu?

Millet, ikinci Milli Mücadelesini vermekte ve çok ciddi badirelerden geçmekte iken vatan evlatlarımızı şehit vermeden geçirdiğimiz bir günümüz yok iken, neyin yılbaşı bu?

Batı güçleri tarafından beslenen terör örgütleri içimizde kol gezerken, analar babalar gözleri yaşlı, evlatlar babasız anasız kalırken, sivil asker polis şehitlerimizin yasını tutmamız gerekirken, neyin yılbaşı bu?

Ülkemiz ateş çemberindeyken, patlatılan her bombanın pimini elinde tutan uluslararası emperyalist şer güçlerin ekmeğine yağ sürercesine, şehit ve gazi ailelerimizin yüreğini kanatırcasına, içki ve eğlence ile neyin yılbaşı bu, diyen Genel Başkan Devlet Sert, yaptığı yazılı açıklamada,

Gelin, bir olalım birlikte olalım, devlet-millet el ele bu gece şehitlerimiz, gazilerimiz ve ailelerine destek olalım. Şehitlerimiz canını verdi, bizde bir gecemizi onlara ayıralım. Bize yakışanı yapalım, dedi.