ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKAMIZ, “SENDİKALARDA KADIN LİDERLER YETİŞTİRİLMESİ” PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKAMIZ, “SENDİKALARDA KADIN LİDERLER YETİŞTİRİLMESİ” PROJESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Konfederasyonumuza bağlı Öz İplik Sendikamız tarafından yürütülen, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından finanse edilen  “Sendikalarda Kadın Liderler Yetiştirilmesi” projesinin açılış ve tanıtım toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

 

Öz İplik-İş Sendikamızın “Sendikalarda Kadın Liderler Yetiştirilmesi” projesi açılış toplantısı 29 Eylül 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Genel Başkan Yardımcımız Settar Aslan, Ak Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Kemal Sayın, ÇASGEM Başkanı İsmail Akbıyık ile Sendikalarımızın Başkan ve Yöneticileri ile Öz İplik İş Sendikamızın Şube Başkanları ve kadın üyeleri katıldı.

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, toplantıda yaptığı konuşmada çalışma hayatında kadının yeri ve önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HAK-İŞ’in kadın çalışanlara yönelik yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi.