SENDİKAMIZA SUDAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Sudan İşçi Sendikalar Federasyonu (SWTUF) Genel Sekreteri Dr. Sirralkhatim Alamin Abdulgadir, Sendikamız Öz Sağlık-İş’i ziyaret etti.

Abdulgadir, Genel Başkanımız Devlet Sert ile 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi hakkında görüştü. Yaşanan darbe girişimine karşı destek olmak için Türkiye’ye geldiğini ifade eden Abdulgadir, Türkiye’ye, HAK-İŞ ailesine, tüm emekçilere ve Türk halkına geçmiş olsun dileğinde bulunarak darbe girişimine karşı birlik mesajı verdi.

Abdulgadir, SWTUF Konfederasyonu olarak Türkiye’de yaşanan darbe girişimine ilişkin bildiri yayınladıklarını ve kınadıklarını ifade ederek, “Sudan’da bulunan STK’lar ve halkla birlikte yürüyüş gerçekleştirerek Türk halkının yanında olduğumuzu ifade ettik. Allah bir daha böyle günleri göstermesin. SWTUF ve Sudan halkı olarak her zaman Türkiye’nin yanındayız ve desteğe hazırız. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

Sert de ziyaretten ve Sudan İşçi Sendikalar Federasyonu’nun ülkemiz ve Sendikamız ile ilgili tavır ve düşüncelerinden dolayı Dr. Sirralkhatim Alamin Abdulgadir’e teşekkür etti.

15 Temmuz darbe girişiminin uluslararası bir proje olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Sert, “İçimizdeki hainler tarafından Amerika adına gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi eşine az rastlanır bir biçimde halkımız tarafından püskürtülmüştür. Halkımız bu tavrı gelecek nesillerimize ve böylesi girişimlerle karşı karşıya kalacak olan halklara bir örnek teşkil edecektir. Türk demokrasisinin kazanımlarını geriye götürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Darbe girişiminin sorumluları en kısa zamanda gereken cezayı ödeyeceklerdir” dedi.

Genel Başkanımız Sert, ziyarette Sudan İşçi Sendikalar Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Sirralkhatim Alamin Abdulgadir’e hediye takdim etti.